• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis siūlys Seimui atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl gydymo įstaigų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis siūlys Seimui atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl gydymo įstaigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau neeilinės sesijos šiuo klausimu šaukti neplanuojama, kadangi pakeitimai bet kokiu atveju įsigaliotų nuo kitų metų sausio, BNS sakė R. Karbauskis.

REKLAMA

„Šaukti neeilinės sesijos nėra prasmės, rudenį siūlysiu atmesti veto, ir vis tiek tai įsigaliotų kaip ir turėjo įsigalioti, sausio 1 dieną“, – tvirtino didžiausios Seime „valstiečių“ frakcijos seniūnas.

„Šiek tiek nuvilia argumentai, kuriais pasiremta, nes jie visi pakankamai nesolidūs. Aš tiesiog siūlysiu Seimui atmesti veto, nes nėra argumentų, tiesiog šnekėjimas, kad Seimas nekonstituciniu būdų tą sprendimą priėmė“, – kalbėjo R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė antradienį vetavo paskutinę dieną Seime baigiant pavasario sesiją priimtas pataisas, kurios sudarytų prielaidas pertvarkyti gydymo įstaigų tinklą.

Motyvais grąžinti pataisas Seimui tapo įstatymų nuostatų galimas prieštaravimas Konstitucijai bei Seime padaryti procedūriniai pažeidimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak prezidentės patarėjos Rasos Svetikaitės, įstatymu būtina nustatyti kokybinius kriterijus, kuriuos atitinkančios gydymo įstaigos galėtų pretenduoti į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšas.

Aiškindama prezidentės veto, patarėja žurnalistams teigė, kad valstybė neturi teisės nurodyti žmogui, kokioje sveikatos priežiūros įstaigoje jis turi gauti iš PSDF apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.

REKLAMA

„Konstitucija garantuoja paciento teisę ir laisvę pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą: ar ji būtų valstybinė, ar privati (...). Gydymo įstaigų pertvarka turi būti vykdoma vadovaujantis įstatyme įtvirtintais aiškiais, objektyviais, iš anksto žinomais, nediskriminaciniais saugių, kokybiškų ir prieinamų sveikatos priežiūros paslaugų kriterijais, o ne sveikatos apsaugos ministro vienasmeniais sprendimais ar politiniais interesais“, – dėstė R. Svetikaitė.

REKLAMA

Tuo tarpu R. Karbauskis tvirtina, kad čia esąs politinis sprendimas: pasirinkti stiprinti valstybinį ar privatų sektorių.

„Tai yra politinis sprendimas, kad mes turime stiprinti valstybinį sektorių, užtikrinti kokybę ir prieinamumą. Ir jei stacionare valstybiniam sektoriuj yra laisvos lovos, o mes tuo pačiu momentu finansuojam privačiam sektoriuj stacionaro paslaugas, tai tikrai politinis sprendimas“, – kalbėjo LVŽS vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis svarstė, kad Seime užteks balsų atmesti prezidentės veto: „Liūdna, kad reikės grįžti prie to klausimo, bet manau, kad susitvarkysime, aš tikrai siūlysiu atmesti“.

Norint priimti prezidento grąžintą įstatymą reikia, kad už jį balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Pataisos Seime buvo priimtos tik antru balsavimu ir minimaliu balsų skaičiumi. Pirmą kartą nesiregistravo reikiamas parlamentarų skaičius.

Vėliau sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai paprašius balsuoti pakartotinai, užsiregistravo 71 Seimo narys: minimalus skaičius, leidžiantis priimti įstatymą.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų