Laidos vedėjas Arnas Klivečka priminė, kad į valdžią atėjus konservatoriams, keitėsi daugelio institucijų, taip pat ir teisėsaugos vadovai. Žurnalistė Rūta Janutienė, laikraščio „Lietuvos žinios“ apžvalgininkė Jurga Tvaskienė, Balsas.lt žurnalistas Tomas Čyvas ir politologas Alvydas Medalinskas svarstė, kad valdantieji socialdemokratai iš esmės imsis tokios pat strategijos.
„Jeigu socdemams nė kiek nepavyks apmažinti prezidentės įtakos – nes dabar jos įtaka remiasi grynai emocijomis: bijo, dėl to klauso, – jeigu jie neapmažins, tai jų perspektyvos yra liūdnos, nes prezidentinė partija dabar darosi konservatoriai“, – teigė R. Janutienė.
Ji svarstė, kad D. Grybauskaitė siekia sukurti savo įtakos lauką pagal Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos kietos rankos pavyzdį, tokį modelį pavadindama „Grybošenka“.
T. Čyvas atkreipė dėmesį, kad politiniai žaidimai žaidžiami ir per rezonansines bylas, tokias kaip Eglės Kusaitės terorizmo byla ar pulkininko Vytauto Pociūno žūties tyrimas. Pasikeitė prokuratūros, VSD vadovai, o šiose istorijose vis dar nepadėtas taškas. R. Janutienė pridėjo, kad šiose bylose, be to, buvo juntama stipri Rusijos ir Baltarusijos teisėsaugos organų įtaka.
A. Medalinskas atkreipė dėmesį, kad „pirmą kartą mes turime tris užsienio politikos centrus“ – prezidentūros, seimo ir Užsienio reikalų ministerijos.
Valdant dešiniesiems, ypač kai prezidentu buvo Valdas Adamkus, valstybės retorika buvo ganėtinai priešiška Rusijai. „Ir ta retorika buvo labai gerai pridengiama, ką darė atskiros bedrovės“, – pastebėjo J. Tvaskienė.
Nebaigti energetikos projektai, neįvykdyti pažadai – tai konservatorių palikimas, tačiau dabartinė valdžia vargu ar ką nors iš esmės keis, o atsakingų institucijų vadovais bus skiriami lengvai valdomi statytiniai. Kaip pavyzdį R. Janutienė pateikė naująjį FNTT vadovą Kęstutis Jucevičių, kuris, anot jos, yra visiškos nekompetensijos pavyzdys.
„Liumpenizuota tauta ir pasyvi teisėsauga yra geriausia terpė daryti tai, kas vyksta“, – apibendrino R. Janutienė.