Pustomas Nidos ir Melnragės kopagūbris gelbėjamas nauja augmenija, kuria jau apželdintas dešimties hektarų plotas.
Melnragėje aštuoni hektarai kopų apsodinta raukšlėtalapio erškėčio sodinukais, prismaigstyta karklų kuoliukais. Nidoje sodinti smėliamėgiai augalai - pajūrinės smiltlendrės ir smiltyninės rugiaveidės, rašo dienraštis „Klaipėda“.
Žolės į pustomo kalnagubrio smėlį atkeliauja ir iš praretintų tankiai sužėlusių plotų. Šis apsaugos metodas bandomas pirmą kartą.
„Specialistai tvirtino, kad šis metodas veiksmingas“, - teigė apskrities viršininkas Vytautas Rinkevičius. Apsaugoti kopagūbrį bandoma ne tik žolėmis, bet ir pinant žabų tvoreles, sodinant karklų krūmus.
Palangoje gelbėti paplūdimiai, kuriuose buvo išpilta 111 tūkstančių kubinių metrų smėlio. Jis buvo siurbiamas iš jūros netoli Juodkrantės, žemsiurbe gabenamas ir pilamas į paplūdimį tarp Birutės kalno ir jūros tilto.
Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto darbuotojai stebės, ar atvežtas smėlis turėjo įtakos aplinkai.
Pajūrio juostai tvarkyti šiais metais iš valstybės biudžeto skirta 500 tūkst. litų . Išpiltas smėlis Palangoje kainavo 5,7 milijono litų. Šiuos pinigus skyrė Europos Sąjungos struktūriniai fondai.