• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gailiuose jau ne vienerius metus kalbama apie socializacijos centrą, kuriame turėtų būti apgyvendinti vaikai. Nuo pat pradžių strigę darbai atlikti, įranga yra, viskas paruošta už daugiau nei pusantro milijono eurų, tačiau vaikų ten įkeldinti niekas neskuba. 

Gailiuose jau ne vienerius metus kalbama apie socializacijos centrą, kuriame turėtų būti apgyvendinti vaikai. Nuo pat pradžių strigę darbai atlikti, įranga yra, viskas paruošta už daugiau nei pusantro milijono eurų, tačiau vaikų ten įkeldinti niekas neskuba. 

REKLAMA

Paprastai vaikų socializacijos centrai yra įkurdinami vaikams, kurie teismo nutarimais padaro nusikaltimų ir yra siunčiami į juos teismo sprendimu. 

Dar prieš 8 metus Kelmės rajono Gailių pagrindinėje mokykloje prasidėjo statybų ir renovacijos darbai,  kad vietoj jos atsirastų vaikų socializacijos centras

Tačiau visi darbai ir dideli pinigai, rodos, nuėjo veltui, nes iki dabar nei darbuotojų, nei vaikų pastate nėra nė kvapo, pastatas stovi tuščias, tik su įregtais dviviečiais kambariais, svetaine ir virtuve vaikams. 

REKLAMA
REKLAMA

Išleista virš 1,5 milijono eurų: „Niekas neskaičiuoja

Pagal Nacionalinės švietimo agentūros pateiktus duomenis, Kelmės rajono socializacijos centro statybos darbams išleista daugiau nei 1,5 milijono eurų. 

REKLAMA

Kelmės rajono meras Ildefonsas Petkevičius tikino, kad valstybės ir Europos Sąjungos lėšos panaudotos neracionaliai. 

„Ne savo pinigus leidžia, tai niekas neskaičiuoja. Reikėtų iš savos kišenės leisti, tokių dalykų nebūtų“, – sakė I. Petkevičius. 

Mero teigimu, savivaldybės gyventojai laukė, kol centras bus įkurdintas, nes turėjo atsirasti bent 40 darbo vietų mokytojams, socialiniams pedagogams, psichologams, aptarnaujančiam personalui, bet ir jiems teko nusivilti.  

REKLAMA
REKLAMA

Ministerija pritrūko vaikų 

O štai Gruzdžių socializacijos centro direktorius Henrikas Gaidamavičius, teigė pats nežinantis, kodėl pastatas stovi nenaudojamas, tačiau jį prižiūri apsauga, kartas nuo karto sutvarkoma aplinka.  

Visgi panašu, kad pritrūkta pačių vaikų, kurie galėtų pasinaudoti naujomis lovomis ir mokymosi technika. 

Šiuo metu nėra tiek daug vaikų, kuriems reikėtų ugdytis socializacijos centruose, nes tiems, kuriems buvo skirta vidutinė priežiūros priemonė, yra mažiau, todėl kol kas užtenka dviejų pastatų“, – situacija paaiškinta ministerijos pateiktame atsakyme. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors praėjo jau 2 metai nuo tada, kai viskas paruošta, ministerija vis dar neturi atsakymo, koks pastato ir supirktos įrangos likimas.

Vertiname vaikų, kuriems skiriama vidutinė priežiūros priemonė, skaičiaus kitimo tendencijas ir planuojame, ką su pastatu daryti toliau“, – rašoma atsakyme. 

Tuo tarpu, pagal ministerijos pateiktus duomenis, baldams ir įrangai, kad vaikai mokytųsi ir gyventų patogiai, iš ES struktūrinių fondų buvo skirta 180 tūkst. eurų.

REKLAMA

Darbai strigo nuo pat pradžių

Pagal pirminį sumanymą, vaikai čia turėjo būti apgyvendinti jau 2018 metais. Tačiau ir taip užsitęsusius darbus dar labiau nuvilkino COVID-19 pandemijos ribojimai bei sudėtingų viešųjų pirkimų procedūros. 

Tuomet prognozuota, jog centras pradės veikti 2022 metais, nes tada daugmaš buvo sutvarkyta pastato išorė: pakeisti langai, stogas, sutvarkyta aplinka. 

REKLAMA

Tada centre buvo žadama įrengti 24 vietas berniukams, kur būtų dviviečiai kambariai, virtuvėlės, svetainė.

Socializacijos centrų vis mažėja

Anksčiau Lietuvoje veikė 6 vaikų socializacijos centrai. Tačiau prieš metus Vilniaus mergaičių ir Kauno berniukų socializacijos centrai uždaryti.

Pagal pertvarkos planą Lietuvoje turėtų likti tik trys vaikų socializacijos centrai Šiaulių rajone, Gruzdžiuose, Kelmės rajone, Gailiuose, ir Kėdainių rajone.

Ministerija 2017 metais buvo suplanavusi įrengti tris socializacijos centrus mokytis vaikams, kuriems skirta vidutinė priežiūros priemonė.

Buvo numatyta, kad Gruzdžiuose (Šiaulių r.) ir Gailiuose (Kelmės r.) mokysis berniukai, o Kunionių kaime (Kėdainių r.) - mergaitės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų