Protesto akcijas prieš finansavimo mažinimą pradedantys statutiniai pareigūnai ketina rengti mitingą prie Seimo bei Vyriausybės ir eitynes, jei bus duotas leidimas.
„Balandžio 4 dienai kreipsimės į Vilniaus miesto savivaldybę leidimo, planuojame mitingą prie Seimo ir Vyriausybės, taip pat eitynes. Tai bus apie 300 žmonių, kaip nusprendė Vilniaus miesto taryba, kad didesnio susibūrimo nebus leista daryti“, - pirmadienį žurnalistams Seime sakė Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė.
Pasak L.Soščekienės, mitinge dalyvautų statutiniai pareigūnai, o „tai bus tokia protesto akcija, kur neteko Europoj girdėti analogų“.
Paprašyta pakomentuoti išsamiau, profesinės sąjungos vadovė sakė, kad „akcija bus tikrai ypatinga, joje dalyvaus pareigūnai, bet kokia bus ta akcija, atskleisime šiek tiek vėliau“.
Pirmadienį Seime valstybės tarnautojų bei vidaus reikalų sistemos pareigūnų profesinių sąjungų atstovai susitiko su Seimo pirmininku Arūnu Valinsku.
Protesto akcijas vidaus sistemos pareigūnai planuoja ir kovo 27, balandžio 2 dienomis.
Kitą ketvirtadienį, balandžio 2-ąją, policininkų, ugniagesių ir muitininkų profesinės sąjungos Vilniuje ir kituose didesniuose šalies miestuose rengia įspėjamąją protesto akciją prieš finansavimo šioms sritims mažinimą.
Profsąjungos pranešė protesto akcija sieksiančios „sustabdyti šalies teisėsaugos sistemą griaunančius valdančios daugumos sprendimus“.
Vyriausybei neatsižvelgus į pareigūnų reikalavimus, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) grasina balandžio pabaigoje surengti visuotinę protesto akciją.
Protestuoti prieš finansavimo mažinimo politiką vieningai nuspręsta per kovo 7 dieną Vilniuje vykusį neeilinį NPPSS, Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo (LUGPSS) ir Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos (MDPS) delegatų suvažiavimą.
Suvažiavimo metu taip pat vienbalsiai priimtos rezoliucijos „Dėl viešojo saugumo nebeužtikrinimo ir statutinių įstaigų žlugdymo“ ir „Dėl protesto akcijų pobūdžio“, kuriose teigiama, kad socialinis dialogas su Vyriausybe yra neproduktyvus, reikalaujama vidaus reikalų sistemos darbuotojams didinti atlyginimus, jų darbo užmokesčiui prašoma nustatyti ne mažesnį finansavimą nei ankstesnė Vyriausybė buvo numačiusi 2009 metų biudžeto projekte, numatyti priemones mažėjantiems atlyginimams kompensuoti, atlikti darbo užmokesčio reformą, įkurti dvišalę Vyriausybės ir profsąjungų tarybą.