Kovo 11-osios išvakarėse sostinės teismas ir prokuratūra pademonstravo keistas vertybes, kai nusprendė, jog išniekinus Lietuvos Respublikos vėliavą galima išvengti baudžiamosios atsakomybės. Tokio teisingumo formulė labai paprasta – tereikia susitaikyti su asmeniu, kuris sumokėjo už vėliavos įsigijimą, rašo portalas delfi.lt.
Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Ala Petrenko, kuri teisme bent teoriškai turėjo ginti mūsų valstybės garbę, pasielgė priešingai – užuot pasiūliusi kad ir simbolinę bausmę valstybės simbolį išniekinusiam asmeniui, rekomendavo jį atleisti nuo atsakomybės.
Teismas nebuvo principingas – šoko pagal prokurorės dūdelę, nors Lietuvos Respublikos vėliava yra ne „Priemiesčio“, o visų Lietuvos piliečių nuosavybė. Lietuviško teisingumo grimasos paaiškėjo Vilniaus miesto 4 apylinkės teisme, kai buvo nagrinėjama Naujosios Vilnios gyventojo Ričardo Brazevičiaus baudžiamoji byla. Kai vasario viduryje Lietuva gedėjo Atgimimo šauklio Justino Marcinkevičiaus ir visoje šalyje buvo iškabintos trispalvės su gedulo juosta, karių kapinaitėse su draugais alkoholio prisigėręs R. Brazevičius pademonstravo savo „drąsą“ – nuo daugiabučius administruojančios bendrovės prižiūrimo pastato jis nuplėšė vėliavą, o vėliau ją ir išniekino – suplėšė.
R. Brazevičių sutramdė policija, kai pilietiški gyventojai pranešė apie chuliganą. Sulaikytas, o ir netrukus prieš teismą stojęs jaunas vyras sulaukė prokurorės A. Petrenko išskirtinio palaikymo – nors kaltinamasis nusikaltimą padarė apsvaigęs nuo alkoholio, tačiau jis esą nuoširdžiai gailisi, žada susitaikyti su vėliavą pakabinusia bendrove „Priemiestis“ (jai įsipareigojo atlyginti 75 Lt žalą), todėl R. Brazevičių pasiūlė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Esą Lietuvos teisėje turi galioti humaniško ir teisingumo principas, juoba kad trispalvę suplėšė ne koks prisigėręs kitatautis, o tikras lietuvis.