Pasak prokuroro Donato Puzino, per „Ūkio banke“ buvusių lengvatinio apmokestinimo kompanijų sąskaitas galėjo būti išplauta 13 mln. JAV dolerių, kurie buvo neteisėtai įgyti iš Rusijos biudžeto slepiant mokesčius. Šie tyrimas siejamas su investicijų fondui „Hermitage Capital Management“ dirbusio teisininko Sergejaus Magnitskio tyrimu, aferos atskleidimu ir mirtimi, informuoja 15min.lt.
Lietuva prisijungė prie kitų šalių, kurios užšaldė sąskaitas asmenų, susijusių su „Magnitskio byla“ Rusijoje. Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, organizuodamas ir vadovaudamas ikiteisminiam tyrimui dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo, laikinai apribojo nuosavybės teises daugiau nei 20 ofšorinių kompanijų, kurių sąskaitos yra AB Ūkio banke. Ikiteisminį tyrimą Generalinė prokuratūra pradėjo praėjusių metų rugpjūčio 1 d. gavę ,,BrownRudnick“ teisinės kompanijos, atstovaujančios Hermitage Capital Management, pareiškimą.
Paprastai pinigai buvo paskirstomi per kelių įmonių sąskaitas. Paskirsčius pinigus, dalis jų grįždavo atgal, vėliau buvo persiunčiami į kitas vietas“, – pasakojo Lietuvos prokuroras Donatas Puzinas.
Balsas.lt primena, kad „Hermitage Capital“ auditorius Sergejus Magnitskis neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos kalėjime „Matroskaja tišina“ 2009 m. lapkričio 16 d. Finansų ekspertas buvo kaltinamas padėjęs „Hermitage“ slėpti mokesčius. S. Magnitskio kolegos kategoriškai nesutinka su tokiais Rusijos kaltinimais ir teigia, kad jis atskleidė valdininkų nusikalstamą mokesčių grąžinimo schemą, leidusią iš valstybės biudžeto pavogti šimtus milijonų JAV dolerių.
Reaguodamos į šį atvejį, Jungtinės Valstijos sudarė „juoduosius sąrašus“, kuriuose nurodomi asmenys, galimai susiję su S. Magnitskio mirtimi. Jiems draudžiama išduoti vizas kelionei į JAV, čia taip pat įšaldomos jų sąskaitos. Reaguodama į šios veiksmus, Rusija uždraudė JAV piliečiams įsivaikinti rusų našlaičius.