Kaip teigiama Generalinės prokuratūros pranešime spaudai, A. Dudėno imunitetą prašoma panaikinti, įvertinus 2023 m. pradėtame ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 m. kadencijos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu, turimus duomenis ir nustatytas faktines aplinkybes.
Duomenys, kuriais remiantis manoma, kad Seimo narys A. Dudėnas ne vėliau kaip nuo 2019 mėn. liepos m. galimai padarė nusikalstamas veikas, yra užfiksuoti Ukmergės rajono savivaldybės administracijai pateiktose tarybos nario išlaidų veiklai ataskaitose bei kartu pridėtuose degalų pirkimo kvituose, liudytojų apklausų, parodymų patikrinimo vietoje, daiktų, dokumentų, kitų objektų apžiūros protokoluose bei kituose šio ikiteisminio tyrimo dokumentuose.
„Ukmergės rajono savivaldybės administracijai pateiktų 17-os galimai suklastotų ataskaitų ir prie jų pridėtų dokumentų, kurie susiję su kitų asmenų, ne A. Dudėno, patirtomis išlaidomis degalams, pagrindu Ukmergės rajono savivaldybės administracija, kaip įtariama, nepagrįstai išmokėjo Arūnui Dudėnui 10 526,84 eurus“, – teigiama prokuratūros pranešime.
Atsižvelgiant į tai, kad A. Dedėnas nuo 2024 m. lapkričio 14 d. yra Seimo narys ir įgijęs Seimo nario asmens teisinę neliečiamybę, ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu be nurodyto Seimo leidimo negali būti tęsiamas.
Socialdemokratas buvo į Seimą išrinktas ir anksčiau – jis parlamente dirbo 2012-2016 m.
Ukmergės rajono savivaldybės taryboje A. Dudėnas dirbo 2007-2012 m. ir 2019-2020 m.
ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.