Šios pareigos patikėtos dabartiniam Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiajam prokurorui Juliui Gelumbauskui. Šis prokuroras, kaip pranešė 15min.lt, yra E. Pašilio dukters krikšto tėvas. Šią informaciją naujienų portalui tv3.lt patvirtino ir Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė.
Aiškėja ir tai, kad Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijoje J. Gelumbauskas iš trijų pretendentų buvo mažiausiai balų surinkęs kandidatas. Bet tai nepakeitė E. Pašilio nuomonės renkantis geriausią kandidatą numatytoms pareigoms.
Interesų konflikto neįžvelgia
E. Martinonienės teigimu, krikštynų faktas yra 12 metų senumo ir jis yra viešai patvirtintas: „Tuo metu E. Pašilis ir J. Gelumbauskas buvo kolegos, kartu dirbo teisme. Gimus dukrai buvo priimtas toks sprendimas, kad J. Gelumbauskas taps jos krikštatėviu. Tačiau vėliau dėl tam tikrų aplinkybių bendravimas tarp šių šeimų nevyko. Jis išliko dalykinis.“
Į klausimą, ar dėl tokio E. Pašilio sprendimo nekyla interesų konfliktas, E. Martinonienė atsakė, kad generalinis prokuroras vien priimdamas tokį viešai skelbiamą sprendimą pateikė savo poziciją: „E. Pašilio pozicija yra išsakyta jo sprendime. Jis įvertino šį pretendentą į konkrečią poziciją kaip geriausiai tinkantį kandidatą. Norėtume pabrėžti, kad šios pareigos yra lygiavertės šiuo metu J. Gelumbausko einamoms pareigoms.“
Anot tv3.lt pašnekovės, per pirmąjį Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos etapą kandidatų surinkti balai padeda Komisijai atrinkti tinkamiausius kandidatus numatytoms pareigoms užimti, bet galutinį žodį vis tiek taria generalinis prokuroras.
„Komisijoje formaliais balais įvertinami kandidatų gebėjimai. Surinkti balai leidžia apsispręsti komisijos nariams, kurie kandidatai yra tinkamiausi numatytoms pareigoms. Vėliau komisijos atrinkti pretendentai generaliniam prokurorui yra teikiami kaip lygiaverčiai kandidatai. O generalinis prokuroras iš pateikto sąrašo turi teisę pasirinkti geriausią kandidatą arba nepasirinkti nė vieno iš jų“, – bendrą tvarką pateikė E. Martinonienė.
Visi paskirti prokurorai
E. Pašilio sprendimu Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiąja prokurore penkerių metų kadencijai paskirta Dalia Pocienė. Dirbti prokuratūroje D. Pocienė pradėjo prieš 16 metų, kuomet 2003-iaisiais buvo priimta į Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūrą ir dirbo stažuotoja.
Po metų ji buvo paskirta eiti Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus prokurorės pareigas, vėliau perkelta į Civilinių bylų skyrių. 2006-aisias D. Pocienė tapo Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausiąja prokurore. 2010-aisiais ji paskirta penkeriems metams į Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyriausiosios prokurorės pareigas, kurias ėjo iki šiol.
Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisija įvertino D. Pocienės gebėjimą prisiimti asmeninę atsakomybę, išskirti prioritetines veiklos sritis, nuoseklumą, konkretumą bei dalyvavimą prokuratūros teisėkūros procese. Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiosios prokurorės pareigas ji pradės eiti nuo š. m. balandžio 2 d.
Į Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas paskirtas Arūnas Bundonis. 2001-aisiais darbą prokuratūroje pradėjęs kaip Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro techninis padėjėjas, po pusmečio priimtas į Kauno miesto apylinkės prokuratūros Ekonominių nusikaltimų tyrimo ir kontrolės skyriaus stažuotojo (prokuroro etatas) pareigas.
Vėliau A. Bundonis ėjo Kauno miesto apylinkės prokuratūros Ekonominių nusikaltimų tyrimo ir kontrolės skyriaus prokuroro pareigas, Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro pareigas. 2009-aisiais A. Bundonis buvo paskirtas 5 metams į Druskininkų miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas. 2015-aisiais paskirtas 5 metams į Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas (darbo vieta Druskininkuose, darbas organizuojamas Druskininkų, Lazdijų, Varėnos miestuose). Šiose pareigose A. Bundonis dirbo iki šiol. Kauno apylinkės prokuratūrai A. Bundonis pradės vadovauti nuo š. m. balandžio 2 d.
Vyriausiausiųjų prokurorų atrankos komisija atsižvelgė į A. Bundoniaus turimą prokuratūros veiklos viziją ir strategiją, erudiciją bei komunikabilumą.
Į Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas dar vienai kadencijai paskirta Laima Mušauskytė-Griciuvienė, šias pareigas einanti ir šiuo metu. Dvidešimt ketverius metus prokuratūroje dirbanti L. Mušauskytė-Griciuvienė karjerą joje pradėjo 1995 metais Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros Tardymo skyriaus stažuotoja.
Po metų ji buvo paskirta į Nusikaltimų valstybės tarnybai, valdymo tvarkai ir visuomenės saugumui tyrimo skyriaus prokuroro pareigas. 2000-aisias L. Mušauskytė-Griciuvienė tapo Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoja. Nuo 2014 metų ji eina Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiosios prokurorės pareigas, kurias ji ir toliau tęs nuo š. m. balandžio 9 d.
Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos nariai pažymėjo, kad L. Mušauskytė-Griciuvienė yra iniciatyvi, reikli, principinga prokurorė, turinti puikios lyderės savybių.
Š. m. balandžio 9 d. Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas užims Julius Gelumbauskas. Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisija jį išskyrė kaip aktyvų, įvairiapusės darbo patirties turintį prokurorą, nuolat gilinantį teisines žinias bei lengvai randantį bendrą kalbą su kolegomis.
Tarnybą prokuratūroje J. Gelumbauskas pradėjo 2010 metais, tapęs Ukmergės rajono apylinkės prokuratūros prokuroru. 2017 metais J. Gelumbauskas tapo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiuoju prokuroru.