„Norėčiau, kad Lietuvos prezidentas būtų G. Nausėda, o ne F. Jansonas (vyriausiasis prezidento patarėjas Frederikas Jansonas – ELTA) su savo „fantomais“, dvaro šokdinimu ir visu kuo aplinkui. Reikia sustatyti dalykus į savo vietas“, – LRT televizijai ketvirtadienį pabrėžė V. Landsbergis, paklaustas, ar šiuo metu mato lyderį, kuris galėtų sutelkti visuomenę.
„Lyderystė pasireiškia turėjimu aiškios nuostatos, kuri yra protinga ir nuosekli. O ne vaiduoklių pasaulio“, – pridūrė profesorius.
ELTA primena, kad dar pernai prasidėjo Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) kivirčai dėl ambasadorių skyrimo – institucijos nuo gruodžio ginčijasi dėl to, kas yra kaltas, jog Lietuvai strategiškai svarbi ambasada Lenkijoje neturi vadovo.
Prezidentui kritikuojant užsienio reikalų ministrą dėl esą politizuojamo ambasadorių skyrimo proceso, viešojoje erdvėje kaltinimų buvo susilaukęs ir pats G. Nausėda. Prezidentūra kritikuota dėl neaiškių ir nelogiškų kriterijų, atmetant bei vilkinant ambasados Lenkijoje vadovo paskyrimą. Šalies vadovą peikė ir Kovo 11-osios Akto signataras Albinas Januška.
Reaguodamas į tokius pareiškimus prezidento vyriausiasis patarėjas F. Jansonas pareiškė, kad vadinamasis „valstybininkų“ klanas bando užvaldyti valstybei svarbias pozicijas URM ir diplomatinėje tarnyboje.
Tuomet G. Nausėda sakė, kad šie F. Jansono pasisakymai turi pagrindo. Šalies vadovas teigė, kad kritikos sulaukęs patarėjas pasidalijo savo įžvalgomis atlikęs „tam tikrą“ analizę.