Kaip rašė profesorius, „AstraZeneca“ vakcina turėtų būti naudojama toliau. Pasak V. Kasiulevičiaus, trombozę gali sukelti koronavirusinė infekcija, tačiau net ir šiuo atveju tokia problema yra išsprendžiama vaistų pagalba.
„Premjerė Ingrida Šimonytė visiškai teisi: vakcinacija AstraZeneca turi būti tęsiama.
Jokios prievartos skiepytis būti negali, bet norintys tai padaryti žmonės turi tokią teisę. Diskusija dėl vakcinų saugumo tęsis amžinai, bet vairuoti automobilį yra daug nesaugiau, eiti per gatvę yra daug nesaugiau ir susirgus Covid-19 numirti yra didesnė rizika negu pasiskiepijus AstraZeneca vakcina. Mes staiga pamiršome, kad kasdieną Lietuvoje Covid-19 nusineša po kelias gyvybes.
Covid-19 liga pati sukelia krešėjimo sutrikimus ir trombozę. Nuo Covid-19 trombozės sukeltų pasekmių daug mirčių. Todėl visi guldomi į stacionarą gauna kraują skystinančius vaistus – mažos mokekulinės masės heparinus. Net jeigu paaiškėtų, nors aš labai skeptiškas tokio teiginio atžvilgiu, kad vakcinos sukuriamo imuniteto formavimosi metu ir padidėja kraujo krešėjimas kažkokiai daliai žmonių, tai labai tikėtina, kad prevencinis skyrimas kraują skystinančių medikamentų galėtų tokią riziką eliminuoti.
Tai, kad Europos šalys stabdo 2 savaitėms skiepijimą yra normalu, jos taip rūpinasi piliečių saugumu, bet kita vertus jokios alternatyvos nėra pasiūloma – sėdėti karantine toliau belaukiant naujos naujų atmainų bangos?
Tos dvi savaitės gelbėjant žmonių gyvybes yra labai daug. Ir pagaliau, jeigu AstraZeneca vakcinos nenori vyresnioji karta ir jie geriau palauks amerikietiškų Pfizer, Modernos, Johnson & Johnson, rusiškos Sputnik V ar kiniškos Sinovac, tai leiskim skiepytis kitiems.
Estijos prezidentė po AstraZeneca išliko gyva?“ – rašė prof. V. Kasiulevičius.
Premjerė Ingrida Šimonytė visiškai teisi: vakcinacija AstraZeneca turi būti tęsiama. Jokios prievartos skiepytis būti...
REKLAMAREKLAMAPosted by Vytautas Kasiulevicius on 2021 m. kovo 16 d., antradienis
Vyriausybė nesvarsto stabdyti skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina
Lietuvos Vyriausybė nesvarsto galimybės stabdyti skiepijimo nuo COVID-19 visuomenėje prieštaringai vertinama „AstraZeneca“ vakcina, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat neatsisako sumanymo skiepytis šia vakcina, teigia jo patarėja.
„Žinoma, kokios galėtų būtų abejonės“, – antradienį Žinių radijui sakė Asta Skaisgirytė.
G. Nausėda kovo pradžioje teigė esąs pasirengęs skiepytis „AstraZenecos“ vakcina, kai ateis jo eilė.
„Dėl „AstraZeneca“ informacija yra gana prieštaringa. Pasaulio sveikatos organizacija neigia tuos atvejus, juos neigia ir gamintojai. Lietuvoje apie fatalines komplikacijas irgi nėra pranešta“, – sakė ji.
Vyriausioji patarėja atkreipė dėmesį, kad „AstraZeneca“ vakcina paskiepyta apie 17 mln. žmonių pasaulyje, o „apie fatalines išeigas, kai susidarydavo kraujo krešuliai“, pranešta 37 kartus.
„Jeigu imtume proporcingai ir lygintume, tai tie skaičiai yra labai nedideli, turint minty bendrą pasiskiepijusių skaičių“, – teigė A. Skaisgirytė.
Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį Lietuvos radijui taip pat sakė, kad „AstraZeneca“ vakcina registruota Europos Sąjungoje (ES), Europos vaistų agentūra kol kas nepatvirtino ryšio tarp krešulių susidarymo ir skiepų.
Vyriausybės vadovės teigimu, kitų ES valstybių sprendimai laikinai stabdyti skiepijimą šia vakcina yra prevenciniai.
„Aš tikrai apgailestauju dėl to, kas dabar turbūt vyks, kadangi visi šitie sprendimai jie skamba kaip prevenciniai, tačiau pačiai vakcinai turbūt ir jos reputacijai tai nėra labai geri sprendimai todėl, kad pagrindo tokiam sprendimui priimti, tarkime, mūsų kaimynai, savo pagrindo tikrai neturi, kalba apie prevenciją“, – tvirtino I. Šimonytė.
„Nėra jokių institucijų išvadų, kad šita vakcina būtų kokiu nors būdu netinkama ir keltų nepageidaujamų poveikių, kurie būtų tiesiogiai susiję su vakcinavimu. Kiekvieną dieną mes netenkame kelių ar keliolikos žmonių, kurie miršta nuo kovido, tai, sakyčiau, kad stabdyti vakcinavimą šiuo metu būtų didesnė žala negu kad nauda“, – sakė ji.
Premjerė teigė, kad „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo nestabdo daugelis valstybių.
Pasak Vyriausybės vadovės, Lietuvoje sprendimas dėl stabdymo galėtų būti priimtas, jeigu būtų atitinkama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacija.
„Bet tokios rekomendacijos šiuo metu nėra“, – teigė ji.
Kelios ES valstybės, tarp jų ir Latvija, pranešė laikinai stabdančios skiepijimą nuo COVID-19 „AstraZeneca“ vakcina dėl galimų krešulių susidarymo.
Europos vaistų agentūra ketvirtadienį dėl šios vakcinos rengia specialų posėdį.
Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacija paragino šalis ir toliau naudoti šią vakciną. Ji nurodė, kad antradienį jos ekspertai įvertins „AstraZeneca“ produkto saugumą.