Ar pirmokėlio kuprinė jau pilna mokyklinių prekių? Šis klausimas likus savaitei iki rugsėjo pirmosios vis dar neduoda ramybės kai kurių pirmokų tėvams. Mama Daiva sako, kad šįmet mokyklinių prekių kainos gerokai didesnės nei pernykštės. Ir jei ne seneliai, dukrai būtų tekę pirkti pigesnę kuprinę. Tačiau mylimai anūkei jie nepagailėjo brangios kuprinės su ortopedine nugarėle ir visu komplektu mokyklinių prekių.
„Kanceliarines prekes jau esame beveik susipirkę, išleidome kažkur apie 50 eurų vien tiktai kanceliarinėms prekėms. Kuprinė kiek brangoka – apie 200 eurų“, - skaičiuoja mokyklinuko mama Daiva.
Pasak specialistų, pirmokėlių norai gali būti begaliniai, tačiau svarbiausia, kad juos tėvai sugebėtų suderinti su savo finansinėmis galimybėmis. Esą vaikai žavisi viskuo, kas jiems atrodo gražu, bet nebūtinai kokybiška ir praktiška.
„Man tai labiausiai patinka spalvota kuprinė. Dėsiu penalą, sąsiuvinius ir knygas“, - planuoja būsima pirmokė Rugilė.
Tėveliai tikina, kad ir neišlaidaujant išleisti vaiką į mokyklą šiemet kainuos kur kas brangiau.
„Aišku, vaikai labai nori kuo žaismingesnių prekių. Kad penalas būtų gražus, pieštukai gražūs, sąsiuviniai taip pat spalvoti. Anksčiau mes apie 100 litų išleisdavome, tačiau už tokią sumą šiemet gana sunkiai. Tikrai pabrangusios prekės šiuo metu“, - pasakoja Edita.
Pasak specialistų, prieš eidami į parduotuvę tėvai vaikui turėtų įvardinti sumą, kurią skirs mokyklinėms prekėms ar kuprinei įsigyti. Pasirodo, tinkamą kuprinę galima nusipirkti ir už dvidešimt kelis eurus, tik ši bus iš senesnės kolekcijos. Specialistai tikina, kad tėvų užduotis pagrįsti, kodėl, pavyzdžiui, viena kuprinė yra tinkamesnė nei kita. O tam yra daugybė argumentų – vieni pagrindinių – sveika vaiko nugara ir tiesi laikysena.
„Kaip matome, kuprinė nėra per daug išsikišusi, vaikui patogu laikytis. Petnešos pakankamai plačios, kad svoris pasiskirstytų vienodai, dar galima sureguliuoti diržus. Dabar pasisukime į šoną – yra atitinkami skyriai, kad vaikui būtų patogu išimti visus daiktus, čia platus skyrius, kur viską galima susikrauti“, - pasakoja Pradinio ugdymo pedagogės asistentė Justina Ungurytė.
Pirmokėlių tėvams specialistai patarianepamiršti ir kokybiško rašalinio parkerio, kuris lavintų vaiko rašyseną. Rašiklis turi būti minkštai rašantis, lengvas ir patogus paimti. Perkant sąsiuvinius taip pat reikia atkreipti dėmesį į jų kokybę, kad šie būtų storesni ir kietesni. Optimaliausias variantas – po penkis sąsiuvinius linijomis ir dideliais langeliais. Maža to, tėvams patariama nepirkti jau sukomplektuoto penalo.
„Kuomet tėvai renkasi, jiems siūloma įsigyti jau sukomplektuotą penalą, tuomet viskas būna vienoje vietoje. Tačiau patartina to nedaryti, nes komplekte būna sudėta prastesnės kokybės daiktai. Todėl geriau penalą įsigyti pačiam ir susidėti tai, ką nori“, - priduria Justina.
Anot specialistų, apsipirkimas į mokyklą – puiki proga ugdyti vaikų finansinį raštingumą. Vaikas turi suprasti, kad kiekvienas daiktas turi savo kainą, todėl turi būti tausojamas ir prižiūrimas.