Po vidurdienio surengtame pikete Vilniaus, Šiaulių, Širvintų, Švenčionių greitosios pagalbos stočių darbuotojai tikino, kad sprendimas nuo 2019-ųjų palikti tik Bendrosios pagalbos centro numerį 112 ir visiškai atsisakyti pagalbos numerio 033 sulėtins medikų reagavimą ir kai kuriais atvejais gali sutrukdyti išgelbėti žmonių gyvybes.
„Tikimės protingo sprendimo. Mes norime, kad numeris 033 išliktų, kad pacientas turėtų tiesioginį ryšį ir medicinos klausimais kalbėtų tik su mediku. Nes 112 dispečerinės neturi tos kompetencijos“, – teigė Vilniaus GMP stoties Medicinos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Violeta Seiliuvienė.
„Tai ne nauja tvarka, tai pinigų švaistymas. O žmonės, kurie trukdo pinigus įsisavinti tiems, kam reikia, tie žmonės nereikalingi. Dėl to jis buvo nuimtas, kaip nereikalingas“, – teigė ji, turėdama omenyje Vilniaus GMP vadovo konkurso nelaimėjusį Tadeušą Rodzą, jis buvo vienas aktyviausiai besipriešinančiųjų pertvarkai buvusios Vyriausybės valdymo metu.
Su protestuotojais atėjęs pakalbėti vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas patikino, kad siekiant nuo 2019-ųjų visiškai pereiti prie numerio 112, kvalifikuoti ir patyrę dabartiniai medicinos stočių darbuotojai ir toliau bus reikalingi, tik dirbs po vienu stogu su ugniagesių ir policijos dispečeriais.
„Esate suklaidinti, kad tokių žmonių, kaip jūs, greitosios medicinos pagalbos felčerių, nereikės. Jūsų, kaip specialistų, niekas nepakeis ir 112 darbuotojai už jus geriau nedirbs“, – sakė jis.
E.Misiūnas tikino, kad valstybei yra neracionalu turėti du puikia įranga aprūpintus centrus. Jis pateikė pavyzdį, kad vien Vilniaus GMP stoties serverių išlaikymas per metus kainuoja apie 1,5 mln. eurų.
„Tai neracionalu, geriau turėti vieną centrą, kuriame dirbs ir policijos pareigūnai, ir medikai, ir ugniagesiai, kurie galės koordinuoti veiksmus iš vienos vietos naudodamiesi geriausia aparatūra, į kurią galima investuoti valstybės pinigus“, – sakė jis.