• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Registrų centro specialistai pirmadienį pradėjo keliones po regionus – atvykę į skirtingas seniūnijas gyventojams nemokamai spausdino galimybių pasus. Seniūnai sako, kad priemonė sulaukė didžiulio gyventojų susidomėjimo – susirinko tiek žmonių, kiek nematyti net per atlaidus. Tokio anšlago nesitikėjo niekas, todėl dalis gyventojų galimybių paso tą pačią dieną gauti nespėjo.

6

Registrų centro specialistai pirmadienį pradėjo keliones po regionus – atvykę į skirtingas seniūnijas gyventojams nemokamai spausdino galimybių pasus. Seniūnai sako, kad priemonė sulaukė didžiulio gyventojų susidomėjimo – susirinko tiek žmonių, kiek nematyti net per atlaidus. Tokio anšlago nesitikėjo niekas, todėl dalis gyventojų galimybių paso tą pačią dieną gauti nespėjo.

REKLAMA

Registrų centras pirmadienį lankėsi penkiose Alytaus rajone esančiose seniūnijose: Raitininkų, Simno, Punios, Butrimonių ir Pivašiūnų. Į vietą atvykę Registrų centro specialistai gyventojams nemokamai spausdino galimybių pasus.

Tiesa, juos gauti galėjo tik tie, kurie turėjo teisę dokumentą turėti, tai yra, pasiskiepiję nuo COVID-19, persirgę šia liga ar turintys neigiamą PGR tyrimo rezultatą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai buvo pirma Registrų centro kelionė po regionus, netrukus planuojama aplankyti daugiau. Seniūnijų atstovai sako, kad idėja pasiteisina – pasiimti galimybių pasą atėjo tiek daug žmonių, kad formavosi ilgos eilės, o dalis gyventojų tądien dokumento gauti tiesiog nespėjo.

REKLAMA

Galimybių pasus gavo ne visi norintieji

Su itin dideliu gyventojų srautu susidurta Simno seniūnijoje. Čia pasiimti popierinį galimybių pasą atvyko keli šimtai gyventojų. Kadangi Registrų centro specialistai seniūnijoje buvo suplanavę būti valandą, nespėjo galimybių pasus atspausdinti visiems norintiems.

Kaip sako Simno seniūnas Vladas Čeponis, apie 40 seniūnijos gyventojų tądien liko be galimybių paso.

REKLAMA
REKLAMA

„Reagavo normaliai žmonės, žinote, kaip visur, vienas kitas paburba, bet čia niekas negalėjo nuspėti. Visi stebėjomės, kad jų šitiek prisirinko. Atvirai pasakius, bijojau, kad jų nesusirinks, bet pamačiau, jog kaip į atlaidus susirinko“, – tv3.lt pasakoja V. Čeponis.

Pasak seniūno, tiems, kurie pirmadienį nespėjo gauti galimybių paso, jis bus pristatytas artimiausiu metu. Seniūnija jau surinko dokumento gauti nespėjusių gyventojų prašymus, perdavė juos Registrų centrui ir laukia, kol galės galimybių pasus išdalinti likusiems gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak V. Čeponio, didžioji dalis atvykusių pasiimti popierinio galimybių paso buvo vyresnio amžiaus žmonės. Tiesa, ne visi atvykę suprato, kam jiems galimybių pasas iš viso yra reikalingas. Kai kurie senjorai galimybių paso sakė atėję tik todėl, kad nenori atsilikti nuo savo kaimynų, jau turinčių dokumentą.

„Dauguma žmonių sako – maža kas, autobusai, kirpyklos, neaišku, ar reikalaus. Neturime nei „Maximos“, nei „Rimi“ prekybos centrų, kai vietoje atvažiavo, žmonės skaito, kad gerai“, – sako V. Čeponis.

REKLAMA

Seniūnas teigia, kad atsiranda ir tokių gyventojų, kurie pagalbos išsiimti galimybių pasą prašo seniūnijoje. Ne visi gyventojai turi prieigą prie interneto, ne visi moka naudotis internetu, tad ateina į seniūniją ir paprašo, kad darbuotojai padėtų prisijungti prie galimybių paso svetainės.

Susidomėjimo sulaukė dar aną savaitę

Kitose seniūnijose taip pat sulaukta itin didelio gyventojų susidomėjimo. Punioje galimybių paso pasiimti atvyko taip pat keli šimtai žmonių, tačiau visus juos Registrų centro specialistai aptarnauti spėjo.

REKLAMA

„Visiems buvo išduota, darbas vyko labai sklandžiai, Registrų centras organizuotai viską padarė. Žmonių buvo daug, bet gavo visi“, – tv3.lt pasakoja Punios seniūnas Gintautas Laukaitis.

Seniūnas teigia nesitikėjęs, kad galimybių paso pasiimti atvyks tiek daug žmonių. Tačiau ženklų, kad susidomėjimas bus nemažas, sulaukta dar praėjusią savaitę.

„Praėjusios savaitės paskutinės dienos, penktadienis davė tokių ženklų. Pasipylė skambučiai, žmonės buvo labai susidomėję. Supratau, kad bus žmonių tikrai ne 20“, – sako G. Laukaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seniūnas teigia skambučių su klausimais, ar panašių akcijų ateityje dar bus, sulaukiantis ir antradienį.

Norėtų tokią pačią paslaugą teikti seniūnijose

Pivašiūnų seniūnė Rima Čelkonienė taip pat sako, kad nesklandumų Registrų centro specialistams į seniūniją atvykus nebuvo.

„Virš 120 (žmonių – aut. past.) turėjom, gražiai apsidirbome“, – tv3.lt sako R. Čelkonienė.

Popierinio galimybių paso pasiimti atvyko daugiausia senjorai, tačiau, kaip sako seniūnė, atėjo ir vienas kitas jaunesnis žmogus. Likusių be galimybių paso čia taip pat nebuvo. Vis dėlto paklausa panašiai paslaugai dar taip pat yra.

REKLAMA

„Galėtų seniūnijose socialiniams darbuotojams duota prieiga atspausdinti. Visi žmonės nesuvažiuos, nepasiims. Vieni ligoninėse, kiti dar kur“, – siūlo R. Čelkonienė.

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas taip pat sako, kad seniūnijoms praverstų tokia paslauga.

Pasak mero, nebūtina galimybių pasus žmonėms pristatyti į namus – galbūt užtektų, jei dokumentą žmonės galėtų lengviau gauti pačiose seniūnijose ar, pavyzdžiui, bibliotekose, per bendruomenių atstovus.

REKLAMA

„Mes kaip tik turėsime laiko, du mėnesius pasas galioja, Registrų centras įsipareigos, kad vaistinėse ir dar kur nors, paskui šnekėsimės, kad būtų paprasčiau žmonėms“, – tv3.lt sako A. Vrubliauskas.

Meras: nebūtina skubėti

A. Vrubliauskas sako, kad tokio gyventojų aktyvumo nesitikėjo visas rajonas. Tačiau meras kritiškai žvelgia į susirinkusiuosius. Pasak mero, didelei daliai atėjusiųjų galimybių pasas net nėra būtinas, bet žmonės gauti dokumentą suskubo jau dabar.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Registrų centras ir mes neapskaičiavome, kad bus toks anšlagas, daug žmonių. Kai kurie, matyt, suklaidinti arba neįsigilinę į mūsų skelbimus. Kai kas supratę, kad ir pas gydytojus reikės paso, viešuoju transporto važiuojant, bet jo juk ir nereikia“, – komentuoja A. Vrubliauskas.

Meras patvirtina, kad tie, kurie galimybių paso pirmadienį negavo, gaus jį artimiausiu metu. Per dvi–tris dienas tiems žmonėms galimybių pasas bus atvežtas į namus.

REKLAMA

A. Vrubliauskas pripažįsta, kad pajėgumai užvirtusiam gyventojų kiekiui buvo per maži.

„Mums vieną dieną paskyrė, mes pirmieji Lietuvoje. Iš pradžių atvažiavo tik vienas jų (Registrų centro – aut. past.) darbuotojas. Vėliau atvažiavo dar du darbuotojai iš Alytaus. Ir jie apsiskaičiavo, ir mes apsiskaičiavome, nesitikėjome, kad bus toks anšlagas. Pirmieji, bandomasis triušis, ne viskas pavyko“, – sako A. Vrubliauskas.

REKLAMA

Vis dėlto meras džiaugiasi augančiomis vakcinavimo apimtimis, rajono gyventojų pilietiškumu ir aktyvumu kovojant su pandemija.

Registrų centras: pirma kelionė sėkminga

Registrų centras pirmąjį vizitą į Alytaus rajoną vertina kaip sėkmingą. Skaičiuojama, kad galimybių pasas pirmadienį buvo atspausdintas ir įteiktas daugiau kaip 600 vietos gyventojų.

„Inicijavę šį projektą susisiekėme su savivaldybių merais ir paprašėme jų sudėlioti maršrutus ir grafiką, kur ir kada Registrų centro darbuotojai galėtų atvykti. Kadangi savivaldos atstovai geriau pažįsta vietos gyventojus, natūralu, jie ir įvertino galima poreikį bei susidomėjimą. Kaip teko įsitikinti tiek mums, tiek ir rajono merui, kai kuriose seniūnijose lūkesčiai buvo viršyti“, – tv3.lt komentuoja Registrų centro atstovas žiniasklaidai Mindaugas Samkus.

REKLAMA
REKLAMA

Registrų centro specialistai seniūnijas Alytaus rajone lankė pagal savivaldybės pateiktą maršrutą ir grafiką. Registrų centras pripažįsta, kad ne visur pavyko aptarnauti visus norinčius.

„Taip, buvo viena seniūnija – Simno – kurioje per nustatytą laiką nepavyko atspausdinti ir išdalinti galimybių paso visiems atvykusiems. Tokių asmenų buvo paprašyti palikti savo sutikimus ir galimybių pasą jie galės atsiimti vėliau seniūnijoje“, – sako M. Samkus.

Pasitaikė ir tokių atvejų, kai atvykusiems pasiimti popierinio galimybių paso, jo atspausdinti Registrų centro specialistai negalėjo dėl to, kad jie neatitiko Vyriausybės patvirtintų taisyklių, pavyzdžiui, dar buvo nepraėję pakankamai laiko po paskutinės vakcinos dozės suleidimo ar jau buvo praėję daugiau nei 210 dienų nuo fiksuoto persirgimo COVID-19 liga.

Pradėjo keliones po regionus

Pirmadienį Registrų centras pradėjo keliones į regionus, kuriuose nėra jo padalinių, kad padėtų gyventojams įgyti galimybių pasą.

Pirmadienį jo specialistai lankėsi Alytaus rajone: Raitininkų, Simno, Punios, Butrimonių ir Pivašiūnų seniūnijose.

Vėliau šią savaitę jie vyks į Birštono savivaldybę.

Paskutiniąją rugpjūčio savaitę numatoma išvyka į Kauno rajone esančias Babtų, Zapyškio ir Samylų seniūnijas, Kazlų Rūdos savivaldybę, Šiaulių rajone esančias Kuršėnų ir Gruzdžių seniūnijas, taip pat Panevėžio rajono savivaldybę.

REKLAMA

Detalesnį išvykų grafiką ir tikslius laikus bei vietas, kur gyventojai gali atvykti atsiimti galimybių pasą, galima rasti Registrų centro interneto svetainėje

Į savivaldybes sutartu laiku atvyks Registrų centro darbuotojai ir savivaldybių pasiūlytose patalpose nemokamai atspausdins galimybių pasą visiems, kam jis priklauso, t. y. yra pasiskiepijusiems nuo COVID-19 ligos, ja persirgusiems, turintiems pakankamai antikūnų ar turintiems neigiamą mokamo PGR tyrimo rezultatą.

Nurodytu laiku atvykusiems gyventojams tereikia su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą.

Registrų centro specialistams sistemoje patikrinus duomenis ir įsitikinus, kad asmeniui priklauso galimybių pasas, jis gyventojams per kelias minutes bus atspausdintas ir įteiktas.

Registrų centras primena, kad greičiausias būdas gauti galimybių pasą yra interneto svetainė www.gpasas.lt, kur jį galima atsisiųsti patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis.

Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems asmenims galimybių pasas nemokamai išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikus asmens dokumentą.

Šie klientai aptarnaujami ir be išankstinės registracijos, tačiau nenorint laukti gyvoje eilėje ir siekiant efektyviau planuoti savo laiką patartina vizitui užsiregistruoti iš anksto.

REKLAMA

Svarstoma dėl galimybių paso pristatymo į namus

Ekonomikos ir inovacijų ministerija svarsto variantus, kaip galimybių pasą pristatyti į namus asmenims, kurie nesinaudoja elektronine bankininkyste.

Ministrė Aušrinė Armonaitė tvirtina, kad dėl to kalbama ir su Lietuvos paštu, ir „Perlo“ terminalų operatoriais, tačiau ji pabrėžė, kad šiame procese yra biurokratinių niuansų, susijusių su asmens duomenų tvarkymu.

„Yra svarstomas šitas variantas, tik žiūrime, kaip galėtų būti greičiau, kad neužstrigtų kur nors asmens duomenų biurokratijose, ar kitose girnose“, – LRT radijui antradienį sakė A. Armonaitė.

Pasak jos, Registrų centrui pradėjus keliones po regionus galimybių pasui išduoti, vien pirmadienį išduota apie 3 tūkst. popierinių galimybių paso variantų. Ministrė taip pat pabrėžia, kad yra visi techniniai sprendimai ir dėl dokumento išdavimo vaistinėse.

„Techniniai sprendimai Registrų centre yra rasti, tačiau yra kai kurie Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktai, kurie kažkada turi būti priimti. Mes jų laukiame ir tada galėsime ir vaistinėse startuoti, nes yra gerai išplėtotas vaistinių tinklas“, – sakė A. Armonaitė.

Vertindama Policijos gautus pranešimus apie galimai klastojamus galimybių pasus, A. Armonaitė sako, kad žmonės, perkantys nelegalius dokumentus, visų pirma apgaudinėja patys save.

REKLAMA

„Noriu pasakyti, kad tie žmonės, kurie moka pinigus už suklastotus dokumentus, visų pirma, apgaudinėja patys save. Jie sumoka pinigus tam, kad neturėtų apsaugos. Skiepas yra nemokamas, prieinamas, tu pasiskiepiji, turi apsaugą ir galimybių pasą“, – sakė ji.

Galimybių pasas – tai asmeniui nemokamai suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Galimybių pasas yra susietas su e-sveikata sistema.

Rugpjūčio viduryje buvo skelbta, kad Lietuvoje apytiksliai 1 mln. 400 tūkst. gali išsiimti galimybių pasą, elektroniniu būdu jį tuo metu buvo išsiėmę 845 tūkst. žmonių.

Nuo pirmadienio Registrų centras pradėjo keliones į regionus, kuriuose nėra jo padalinių, kad padėtų gyventojams įgyti galimybių pasą.

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1 mln. 609 tūkst. 113 žmonių, visiškai vakcinuoti – 1 mln. 435 tūkst. 587

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų