VVG vienija miesto gyventojų, nevyriausybinių organizacijų, verslo ir vietos valdžios atstovus. Grupė pradėjo veikti 2014 m. liepą, jos veikla apima ne tik Lentvario, bet ir Trakų miestą. Pasak Lentvario VVG pirmininkės Violetos Ignatovič, šios grupės pagrindinis tikslas – vienyti valdžios ir kitas įstaigas, nevyriausybines organizacijas, verslo atstovus ir kitus fizinius bei juridinius asmenis, kurie rūpinasi Lentvario ir Trakų miestų plėtra.
„VVG sudaro aktyvūs ir veiklūs žmonės, kurie kuria Lentvario ir Trakų miestų vietos plėtros strategiją. Šia strategija siekiama ne vien tik spręsti šių dviejų miestų problemas, bet ir stiprinti jų socialinius, aplinkosauginius ir ekonominius pranašumus“, – sako V. Ignatovič.
Pasak VVG pirmininkės, prioritetai atsirenkant norimus įgyvendinti vietos plėtros projektus yra gyventojų verslumo didinimas, socialinės atskirties mažinimas, savanorystės skatinimas bei vietos gyventojų aktyvumo stiprinimas. Strategijos rengimo metu numatoma bendradarbiauti su Trakų rajono savivaldybės administracija, Lentvario seniūnija, mokslo ir verslo centrais, asociacijomis, įvairių verslo subjektų atstovais.
„Didžiausias iššūkis rengiant strategiją yra vietos bendruomenės įtraukimas. Todėl susitikimų su žmonėmis metu jų dalyviams pristatomi Lentvario ir Trakų miestų plėtros tikslai, vyksta diskusijos, bendruomenė įsitraukia į idėjų generavimo procesą. Tiesiogine bendruomenės narių patirtimi bei kitų suinteresuotųjų subjektų požiūriu grindžiama politika geriau atitiks tikruosius Lentvario bei Trakų miestų poreikius ir galimybes“, – sako V. Ignatovič.
VVG pirmininkės teigimu, įsitraukti į strategijos rengimą naudinga ir patiems bendruomenės nariams – taip jie suvokia savo vietovės savitumą ir pranašumus, gali jaustis savarankiški ir atsakingi už savivaldybės vykdomą veiklą, stiprina savo asmeninius gebėjimus veikti ir imtis naudingų iniciatyvų.
„Bendruomenės atstovams dalyvaujant lygiomis teisėmis su kitais partneriais, stiprėja bendruomenės ryšiai bei žmonių, privačių įmonių, valdžios institucijų ir interesų grupių tarpusavio pasitikėjimas, – pažymi V. Ignatovič. - Labai džiaugiamės, kad miestams atsirado galimybė kurti miesto vietos veiklos grupes ir vykdyti BIVP, tai yra labai geras metodas panaudoti Europos Sąjungos (ES) investicijas. Manome, kad šis metodas yra efektyvus, nes matome, kad finansuojamos veiklos yra skirtos būtent bendruomenės gerovei ir geresnės socialinės aplinkos kūrimui“.
Bendruomenės inicijuota vietos plėtra (BIVP) – vienas naujų Europos Sąjungos investicijų panaudojimo ir sanglaudos politikos įgyvendinimo metodų 2014-2020 m. paramos laikotarpiu. Taikant šį metodą įgyvendinamus projektus administruoja Vidaus reikalų ministerija. BIVP principais paremtomis strategijoms, tarp jų ir tai, kurią rengia Lentvario VVG, parengti ir įgyvendinti bus skirta per 15 mln. eurų Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.
„Šis metodas patiems vietos žmonėms leidžia spręsti, kur ir kokius vietos plėtros projektus įgyvendinti. Būtent jie geriausiai žino savo gyvenamosios vietovės poreikius ir gali efektyviausiai panaudoti ES investicijas jų tenkinimui. BIVP principu įgyvendinamų projektų metu tokiems žmonėms padedama užmegzti ryšius su įmonėmis ir organizacijomis, turinčiomis resursų spręsti jų gyvenamųjų vietų problemas“, – teigia vidaus reikalų viceministras Julius Morkūnas.
Tikimasi, kad siūlymus teiks ir strategijų įgyvendinime dalyvaus daugiau kaip 60 miestų bendruomenių atstovai.