Šiais metais ekspertų vertinimams buvo pristatyta 53 disertacijos. 22 iš jų buvo apgintos fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio srityse ir 21– socialinių ir humanitarinių mokslų srityse. Laureatais pripažinti 11 jaunųjų mokslininkų, kurie bus pagerbti Prezidentūroje. Dviejų geriausių disertacijų autoriai bus apdovanoti solidžiomis piniginėmis premijomis ir dovanomis.
„Šis konkursas - tai būdas griauti stereotipus, jog moksliniai darbai suprantami ir aktualūs tik akademinio lygmens asmenims. Šalies mokslininkai kuria inovacijas, skatina valstybės vystymąsi ir progresą. Įrodant tai, šiais metais renginyje žadame staigmenų. Ceremoniją ves robotukas, o pagal nugalėtojų disertacijų temas bus sušoktas mokslinis šokis, paremtas tarptautine Dance your PhD idėja”, – renginio detales atskleidė Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė.
Tradicija tampa ir tai, jog prie „Geriausios disertacijos“ apdovanojimų prisideda vis daugiau verslo įmonių ir organizacijų. Tai rodo, jog verslas palaipsniui ima suprasti savo ir mokslo sąsajas bei bendradarbiavimo atnešamą naudą. Viena iš jų, jau kelis metus iš eilės konkursą remianti „Lietuvos energijos“ įmonių grupė.
„Mokslas ir inovacijos yra Lietuvos ateities pagrindas. Turime daug talentų, todėl svarbu išnaudoti jų potencialą ir paskatinti mokslinės veiklos raidą mūsų šalyje. Tai leis užtikrinti tvarų aukštųjų technologijų vystymąsi ir panaudojimą bei kurs pridėtinę vertę Lietuvai. Šiandien mokslo srityje jau esame pajėgūs konkuruoti tarptautiniu mastu, ne tik pritraukiame investicijas, bet ir kuriame aukštos pridėtinės vertės produktus.”, - mintimis dalijosi „Lietuvos Energijos“ įmonių grupei priklausančio UAB Energijos sprendimų centro (ESC) generalinis direktorius Donatas Černiauskas.
„Geriausios disertacijos” projekto tikslas - skatinti doktorantus ruošti aukšto lygio disertacijas, kurios pelnytų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pasaulyje, skatinti tarpinstitucinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą, didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės ir svarbos visuomenei mokslinę veiklą.