„Tai galėtų būti labai gera kryptis, apie tai buvo kalbama ir praeitos Vyriausybės laikotarpiu ir Lietuvos bankas skatina šitą idėją svarstyti ir įgyvendinti. Mes matome ir kitose Europos Sąjungos šalyse tas profesinis kaupimas ir darbdavių indėlis yra validus ir galėtų būti taikomas“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė I. Segalovičienė.
Prezidento patarėja teigė, kad sprendimų dėl pensijų sistemos pertvarkos visuomenė laukia dar pavasario sesijos metu, nes iki birželio 30 d. gyventojai turės pasirinkti kaupti ar nekaupti antroje pensijų pakopoje. Iki tos dienos pPrezidentūra mato poreikį aktyviam socialiniam dialogui tiek su sistemos dalyviais, tiek su darbdaviais.
„Čia reikalinga darbdavių nuomonė ir mes girdime, kad paskirtoji socialinės apsaugos ir darbo ministrė žada tą socialinį dialogą ir tikimės, kad išlaikys savo pažadą ir tarsis su darbdaviais kaip jie galėtų prisidėti prie pensijų kaupimo“, – kalbėjo I. Segalovičienė.
„Žmonės, kurie priėmė sprendimą kaupti, jie sudarė su valstybe sutartį (...) ir jeigu valstybė staiga nuspręstų nebeprisidėti, nebeskatinti, ji turi pasiūlyti kažką mainais arba pasiūlyti sutarties nutraukimo sąlygas“, – aiškino ji.
Pasak Prezidentūros atstovės, numatomi reformos lygio pokyčiai pensijų sistemoje ir dėl šios priežasties geriausia būtų jau dabar apsvarstyti viską, ką būtų galima keisti, kad netektų vėliau sugrįžti prie šio klausimo.
„Tikimės, kad Vyriausybė ras galimybių visą paketą išspręsti, nes sistemą nuolat kaitalioti yra žalinga ir būtų pravartu, kad visi elementai būtų apsvarstyt, tiek įėjimas į sistemą, tiek buvimas sistemoje ir kaupimas, tiek kai tu sulauki pensinio amžiaus – visi trys elementai būtų sudėlioti“, – pažymėjo ji.
Kaip ELTA skelbė anksčiau, paskirtasis ministras pirmininkas Gintautas Paluckas Seimui praėjusią savaitę pateikė būsimosios Vyriausybės programą.
Pagal šią programą, Vyriausybė planuoja senatvės pensijų didinimą, jas indeksuojant atsižvelgiant į darbo užmokesčio augimą ir siekiant priartinti pajamų pakeitimo normą prie Europos Sąjungos šalių vidurkio.
Programoje taip pat paminima, kad naujoji valdžia sieks nustatyti socialiai priimtiną balansą tarp „Sodros“ rezervo kaupimo ir pensijų didinimo.
„Sodros“ rezervas šiuo metu siekia apie 3 mlrd. eurų. Taip pat Vyriausybė planuoja didinti GPM progresyvumą.
„Didinsime pajamų mokesčių progresyvumą ir įgyvendinsime solidarumo bei teisingos mokestinės naštos paskirstymo principą. (...) Siūlome sieti gyventojų pajamų mokesčio tarifą su gyventojų gaunamų pajamų dydžiu nepriklausomai nuo šių pajamų šaltinio. Labiausiai pasiturintys asmenys turėtų daug svariau prisidėti prie viešųjų paslaugų finansavimo“, – rašoma Vyriausybės darbų programoje.
Naujasis Gintauto Palucko Ministrų kabinetas įgis įgaliojimus tik tada, kai pastarajai programai pritars parlamentas – tą valdantieji viliasi padaryti gruodžio 12 d.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!