„Šiuo atveju uždarymas (...) padėtų institucijoms priimti ir išspręsti tam tikrus organizacinius klausimus. Tuose punktuose mes stokojame tam tikros įrangos, kad galėtumėme labai efektyviai kontroliuoti kontrabandos judėjimą, ir jeigu tie punktai būtų uždaryti, be abejo, mes galėtumėme tuos pajėgumus, kurie šiandien yra ten, nukreipti į kitas vietas stiprinant savo išorinės sienos apsaugą“, – LRT radijui pirmadienį sakė patarėjas.
Sprendimą dėl siūlymo uždaryti Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktus dėl to turės priimti Vyriausybė.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Saulius Nekraševičius BNS yra sakęs, kad dalies veikiančių pasienio punktų uždarymas pasienyje su Baltarusija mažintų riziką susidurti su grėsmėmis.
Anot pareigūno, Šumsko ir Tverečiaus punktai išsiskiria ribotu gebėjimu praleisti transporto priemones ir asmenis.
Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad Vilnius, Varšuva ir Ryga turi būti pasiruošusios kartu uždaryti sieną su Baltarusija, jei dėl „Wagner“ samdinių saugumo situacija blogėtų. Lenkijos pareigūnai yra užsiminę apie tokią galimybę.
„Prezidentas viešėdamas Suvalkuose paminėjo, kad tai galimas sprendimas, bet tai būtų ir tuo pačiu kraštutinis sprendimas. Reikia stebėti situaciją, reaguoti ir, na, pats sienų uždarymas neturėtų būti kažkoks savaiminis sprendimas, bet juo turėtumėme aiškiai įsivardinti ko siekiama“, – sakė D. Urbonas.
Lietuvos ir Lenkijos vadovai yra tvirtinę, kad Baltarusijoje šiuo metu yra apie 4 tūkst. „Wagner“ samdinių.