„Aš turiu didelių abejonių, ar šio parlamento politinės partijos turės pakankamai valios atidaryti didelį reformų langą, nesvarbu, ar kalbėtume apie mokesčių reformą, ar apie kitų sričių reformas“, – LRT radijui trečiadienį sakė prezidentas.
Pasak jo, įgyvendinti reformą buvo pakankamai geras metas, kai dirbo Finansų ministerijos mokesčių reformos grupė. Tačiau, pasak G. Nausėdos, jos darbo rezultatas nulinis.
„Ten buvo pakankamai nemažai posėdžių ir žinau, kad buvo subrandinta nemažai pasiūlymų. Jie visi buvo sustabdyti kuriam laikui ir mokesčių reformos grupė baigė savo dabą su nuliniu rezultatu, nes iš tų pasiūlymų mažai kas pasiekė Seimą“, – sakė G. Nausėda.
„Taip, kai kuriuos atgarsius, pasiūlymus matome Seimo darbotvarkėje, bet tai nėra tai, kas vadintina mokesčių reforma. Štai kodėl galbūt kitą kartą geriau sustoti, pasakyti, kad taip, praleidome geriausią laiką ir tikėkimės, kad galbūt jau kitai valdančiajai koalicijai pavyks kur kas anksčiau pajudinti šią reformos iniciatyvą, išnaudoti tinkamą langą tai padaryti ir įgyvendinti“, – pridūrė jis.
Prezidentas teigė, jog mokesčių politikoje yra „daugybė netolygumų“, tačiau reikėtų nereikėtų sudaryti prielaidų žmonėms galvoti, kad reforma baigsis mokesčių didinimu. Anot G. Nausėdos, todėl reikėtų išnaudoti visas galimybes, pavyzdžiui, šešėlinės ekonomikos mažinimą.
„Lenkijoje labai rimai diskutuojama PVM atotrūkio klausimu – faktinių įplaukų, palyginti su potencialiai galimomis įplaukomis. Pas mus teoriškai apie ją kartas nuo karto užsimenama, bet nededama jokių pastangų, kai atotrūkis sudaro apie 1 mlrd. eurų, – kad šito 1 mlrd. eurų problema būtų sprendžiama“, – sakė G. Nausėda.
„Tada, žinoma, pradedame kalbėti, kad gal kokį nekilnojamojo turto mokestį įveskime, surinktume tiek ir tiek papildomai milijonų, gal čia kažką apmokestinti. Sistemiškumo visada mūsų mokesčių politikoje trūko ir, deja, turiu konstatuoti, kad jo trūksta ir šiuo metu“, – pridūrė prezidentas.