• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vytas Navickas tikina, kad nėra padėties be išeities dėl pastaruoju metu Valdui Adamkui akis badančių energetikos sektoriaus problemų, trečiadienį rašo “Lietuvos žinios”.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministro, Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) tereikia pagerinti darbo stilių, “Geotermą” atgaivinti, o vėluojantį elektros tiltą į Švediją bus spėta nutiesti.

REKLAMA

Ūkio ministrui V.Navickui vakar teko atlaikyti šalies vadovo V.Adamkaus priekaištus. Ministras ramino, kad viskas bus gerai ne tik su prezidentui galvos skausmą keliančia VKEKK, bet ir apgailėtinoje padėtyje atsidūrusia alternatyvios energetikos įmone “Geoterma”, stringančiomis elektros tilto į Švediją statybomis.

REKLAMA
REKLAMA

Keisti stilių, o ne veidus

Po susitikimo prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė informavo, kad šalies vadovas pakartojo abejojąs siūlomo naujos VKEKK sudėties tinkamumu. V.Navickui jis tai išsakė, nes būtent ūkio ministras taip pat dalyvauja parenkant kandidatus.

V.Navickas neslėpė pateikęs premjerui komisijos sudėtį, tačiau nerekomendavęs, ką skirti pirmininku.G.Kirkilas išsirinko “Lietuvos energijos” Branduolinės energetikos departamento direktoriaus pavaduotoją Darių Čelediną, kuriuo suabejojo prezidentas. Daugiau rekomendacijų V.Navickas sakė neteikęs, nes nesulaukė premjero pagalbos prašymo. Jis tikino su prezidentu irgi nekalbėjęs apie konkrečias asmenybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priminęs, kad prezidentas turi visą teisę neatsižvelgti į premjero teikimą ir skirti kitus asmenis, ūkio ministras vis dėlto suabejojo būtinybe pakeisti kandidatus. “Norint geriau atstovauti vartotojų interesams šioje komisijoje, nebūtina keisti atskirų jau pateiktų kandidatų. Svarbiau suformuoti tam tikras komisijos nuostatas keičiant darbo stilių, plačiau į diskusijas ir projektų rengimą įtraukiant vartotojų asociacijas, - V.Navickas svarstė, kad savo balsą turėtų turėti ir energetikos kompanijos.

REKLAMA

Ministrui teko pylos ir dėl finansinių bėdų, slegiančių atsinaujinančią energiją gaminančią įmonę “Geoterma”, kurioje V.Adamkus lankėsi prieš porą savaičių.

“Prezidentui nesuprantama, kodėl milijonus investavusi valstybė delsia spręsti objektą ištikusias problemas, - palyginti su jau išleistomis sumomis, nedidelius finansinius nesklandumus“, - priekaištus perdavė atstovė spaudai.

REKLAMA

Ūkio ministerijos vadovas pripažino, kad į “Geotermą” nuo 1995 metų sukišta apie 80 mln. įvairių organizacijų paskolų. “šio eksperimentinio projekto praeitį galima vertinti įvairiai”, - jis apgailestavo, kad nepasiteisino planai naudojant giluminius šiltus vandenis tiekti apylinkėms pigesnę šilumą. “Bendrovė yra nekonkurencinga ir nepavydėtinoje finansinėje situacijoje”, - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau politikas sakė, kad turi gelbėjimo planą. Visų pirma per artimiausias savaites planuojama gauti apie 2 mln. litų kreditą iš energetinių verslo organizacijų. Tai įmonei padės susimokėti skolas ir atlikti inžinerinius patobulinimus. Norint įmonę ne tik pakelti ant kojų, bet ir paversti užsidirbančia rinkos dalyve, reikia apie 10 mln. litų. Pasak ministro, “Geoterma” turėtų būti integruota į Klaipėdos miesto šilumos ir elektros ūkį.

REKLAMA

“Tai turėtų būti ne tik šilumą, bet ir elektrą gaminanti jėgainė. Įmonė turėtų papildomą finansinį šaltinį”, - sakė jis.

Ministras pripažino, kad kol kas Klaipėdos regionas gali išsiversti be “Geotermos”, tačiau atlikti skaičiavimai rodo, kad plečiantis Klaipėdos laisvosios ekonomikos zonai ir po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo jos produkcijos poreikis didės.

REKLAMA

Elektros tiltas vėluoja

Prezidentą erzinančioje energetikos problemų grandinėje atsidūrė ir abejotinos elektros tilto su Švedija perspektyvos. “Yra žinių, kad vėluoja galimybių studijos rengimas ir pasigirsta abejonių dėl būsimo tilto naudos. Prezidento įsitikinimu, planuojant statyti modernią Ignalinos atominę elektrinę būtina ši elektros jungtis”, - sakė R.Grumadaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir šiems priekaištams ūkio ministras buvo paruošęs raminamųjų dozę. V.Navickas pripažino, kad rugpjūčio pabaigoje studija nebus baigta, teks palūkėti iki lapkričio.

“Projektas iki 2012 metų bus realizuotas “, - tikino V.Navickas. Ministras pasakojo, kad apie 1,66 mlrd. litų kainuosianti jungtis atsipirks, todėl neprireiks valstybės ar Europos Sąjungos dotacijų. Tačiau anksčiau buvo kalbama, kad papildomas elektros šaltinis turėtų imti veikti iš karto po to, kai bus uždaryta Ignalinos atominė elektrinė - 2009 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų