• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į VSD vadovus pretenduojantis A.Vaičeliūnas prieš kelerius metus Lietuvos karo akademijai vadovavo neturėdamas aukštojo išsilavinimo, rašo "Lietuvos žinios".

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien prezidentas Valdas Adamkus ketina susitikti su kandidatais į Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovus.

REKLAMA

Tarp jų minimas Muitinės departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Rimkevičius, vis dar nepamirštamas Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Povilas Malakauskas, rašo „Lietuvos žinios“.

Kaip vienas realiausių pretendentų į saugumo vadovo postą įvardijamas Estijoje esančio Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) viršininkas 43 metų brigados generolas Algis Vaičeliūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tvarkingoje aukšto rango kariškio biografijoje esama ir tokių faktų, kurie jam gali apsunkinti kelią į VSD direktoriaus kėdę.

Kandidatas neslepia sovietmečiu priklausęs komunistų partijai, nes tai padėjo lengviau kopti karjeros laiptais.

A. Vaičeliūnas taip pat patvirtino turįs giminystės ryšių su skandalingai pagarsėjusio iš posto besitraukiančio dabartinio VSD vadovo Arvydo Pociaus žmona – moteris yra jo pusseserė. O kur dar bendras darbas Prezidentūroje su dabartiniu premjero patarėju Albinu Januška?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pro akis praslydo skandalingas faktas, kad vadovauti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai (LKA) A. Vaičeliūnas buvo paskirtas neturėdamas aukštojo išsilavinimo.

Tokio kuriozo Lietuvoje dar nebuvo: aukštajai mokyklai vadovauja žmogus, nebaigęs aukštojo mokslo. Karo akademijos viršininko postą A. Vaičeliūnas gavo įtakingų globėjų dėka. Ar ne jie padėjo padaryti itin sėkmingą karjerą, o dabar tiesia kelią į VSD?

REKLAMA

A. Vaičeliūno biografija iš tiesų šlovinga. 1986 metais jis baigė Kaliningrado aviacijos karo technikos mokyklą ir įgijo radiotechniko specialybę.

Nuo 1988-ųjų neakivaizdžiai studijavo Rygos aukštojoje karo aviacijos inžinerijos mokykloje, tačiau, Lietuvoje prasidėjus atgimimui, 1989-aisiais dėl politinių motyvų jis pasitraukė iš sovietų kariuomenės ir šios mokyklos nebaigė.

REKLAMA

1990 metais Sovietų Sąjungos gynybos ministro įsakymu A. Vaičeliūnas buvo išleistas į atsargą.

1991–1992 metais jis buvo Krašto apsaugos departamento mokomojo junginio vado pavaduotojas, 1992–1994 metais – Panevėžio Karaliaus Mindaugo atskiro motodesantinio bataliono vadas, 1996–1998 metais – „Geležinio vilko“ motorizuotosios pėstininkų brigados štabo viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 1998 iki 2000 metų A. Vaičeliūnas dirbo prezidento V. Adamkaus nacionalinio saugumo ir užsienio politikos patarėjo A.Januškos pavaduotoju gynybos klausimais. 2000-ųjų vasarį jis buvo paskirtas LKA viršininku, šias pareigas ėjo iki 2003 metų rugsėjo.

2004-ųjų gruodį A. Vaičeliūnas pradėjo vadovauti Baltijos gynybos koledžui, prieš tai prezidentas V. Adamkus suteikė jam brigados generolo laipsnį. Generolas tobulinosi Vokietijoje, Kanadoje, Italijoje.

REKLAMA

Iš biografijos duomenų galima daryti išvadą, kad A. Vaičeliūnas, kuris 2000-ųjų vasario 22 dieną tuometinio krašto apsaugos ministro Česlovo Stankevičiaus įsakymu paskirtas LKA viršininku, neturėjo aukštojo išsilavinimo. Mokslus „krimsti“ jis ėmėsi jau vadovaudamas akademijai.

REKLAMA

Baltijos gynybos koledžo tinklalapyje pateiktoje generolo biografijoje nurodoma, kad LKA įgydamas bakalauro laipsnį viešojo administravimo srityje jis baigė 2004 metais, jau nebūdamas akademijos viršininkas. Tad baigimo diplomą jam įteikė buvę pavaldiniai, kurie buvo priversti vertinti savo viršininko žinias.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu A. Vaičeliūnas studijuoja dar vienoje aukštojoje mokykloje – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Pakalbėti su generolu apie jo studijas, o ypač laikytus egzaminus ir įskaitas pas buvusius pavaldinius, „Lietuvos žinioms“ vakar nepavyko – jis neatsakė į telefono skambučius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų