Atleisti A. Paleką po metų darbo premjerė siūlo, nes jo tarnybinė veikla neatitinka lūkesčių. VVA vadovo atleidimas inicijuojamas po metinio jo veiklos vertinimo.
„Vadovui buvo suformuoti metiniai uždaviniai, kurių įvykdyti, mano nuomone, vadovui nepavyko, kaip ir nepavyko to pripažinti“, – sako premjerė Vyriausybės spaudos tarnybos persiųstame komentare BNS.
Tačiau, kaip nurodoma komentare, trečiadienį A. Palekas paprašė įvertinti jo metinį veiklos vertinimą, todėl procedūros atsidės.
„Kadangi VVA vadovas šiandien (trečiadienį – BNS) paprašė įvertinti patį mano vertinimą tai reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka, iki tokio įvertinimo Vyriausybės nutarimas teikiamas svarstyti nebus ir nuo platesnių komentarų apie vertinimo detales etikos sumetimais susilaikysiu“, – nurodo I. Šimonytė.
Premjerė komentare pažymi, kad Valstybės tarnybos departamentą transformavus į Viešojo valdymo agentūrą, valstybės tarnybos reformos kontekste tai reiškė naujas atsakomybes, funkcijas ir lyderystę reformos įgyvendinime.
„Deja, per 2023 metus ganėtinai kokybiškai buvo vykdomos tik tos veiklos, kurios buvo atliekamos seniai, tad su vadovo veiklos kokybe praktiškai nesietinos“, – pastebėjo premjerė.
Jos patarėjas Darius Žeruolis trečiadienį BNS sakė, kad iš penkių iškeltų veiklos tikslų vadovui pavyko įgyvendinti tik vieną, „ir tai tik iš dalies“.
Pagal parengtą nutarimo projektą, A. Paleką iš Viešojo valdymo agentūros direktoriaus pareigų siūloma atleisti nuo kovo 7 dienos.
Pernai sausį Valstybės tarnybos departamentą pertvarkius į Viešojo valdymo agentūrą A. Palekas buvo paskirtas jos vadovu.
Įstaiga vykdo centralizuotą vadovų atrankų ir karjeros valdymą, vadovų ir valstybės tarnautojų kompetencijų ugdymą, viešojo sektoriaus įstaigų veiklos stebėseną ir konsultavimą.
Šios agentūros įkūrimas buvo viena iš valstybės tarnybos pertvarkos strateginių krypčių.