Premjeras Andrius Kubilius paskelbė matąs didelių taupymo rezervų sveikatos apsaugos sistemoje. Tačiau ne tik ligoniai, bet ir medikai stebisi – kur tie rezervai? Taupymo sumetimais praėjusiais metais buvo uždaryti kai kurių rajonų ligoninių chirurgijos ir akušerijos skyriai, sumažinti atlyginimai medikams, aptarnaujančiam personalui. Ir kas iš to? Kaip ir buvo pranašauta, mažos ligoninės atsidūrė ant bankroto ribos.
Ar pamažu neateina tas metas, kai valstybinės medicinos nebeliks? Ar sumokėjus mokesčius dar kartą teks mokėti ne tik už pažymas, rentgeno nuotraukas, bet ir už tai, kad išrašytų receptą? Marijampolės ligoninės gydytojo traumatologo Gedimino Akelaičio teigimu, „nuo 1996 metų prasidėjęs sveikatos sistemos ardymas, griovimas ir melavimas tęsiasi. Buvęs sveikatos apsaugos ministras Juozas Galdikas, kiti politikai iš Kanados, Švedijos, Izraelio prisivežė tenykščių sveikatos apsaugos sistemos skiaučių, sumetė, sugriovė buvusią mūsų sistemą, o dabar nebežino, ką toliau su ta koše daryti“
Pasak gydytojo, „valstybę sudaro žmonės, reiškia, kiekvieno žmogaus sveikata jai turi rūpėti. Negalima sakyti: per brangu tave gydyti. Tai reiškia, kad valstybei žmogus yra niekas, jeigu yra per brangus. Jei gydymo įstaigoje nėra dirbančio chirurgo, tą ligoninę gali uždaryti, iš jos padaryti bažnyčios prieglaudą, tegul ji išsilaiko iš labdaros – ar tai valstybės požiūris?“ G. Akelaičio tikinimu, „ligonių kasos, pinigai vadovauja, o ne protas ir logika. Ar teko girdėti per tiek laiko, kiek yra įkurtos valstybinė ligonių kasa ir teritorinės ligonių kasos, kad jas kas nors būtų tikrinęs ir peržiūrėjęs, kaip naudojami pinigai? Gerai žinau, kad niekas netikrino, nes tų pinigų užtenka visiems...“