• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisijos ruošiama direktyva, kuria ketinama siekti privatizuoti kuo daugiau viešųjų paslaugų, teikiamų gyventojams, tarp jų ir vandens ūkio perdavimo į privačias rankas, pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, yra klaida, nes monopilinės paslaugos negali būti privatizuojamos.

REKLAMA
REKLAMA

,,Visos monopolinės paslaugos negali būti privatizuotos. Tai yra didžiulė klaida, kurie monopolines paslaugas privatizuoja arba liberalizuoja. Ekonominis vadovėlis sako, kad šita rinka turi būti valstybės reguliuojama, nes kiekvienos įmonės, kuri yra nereguliuojama valstybės, tikslas yra gauti kuo didesnį pelną. Reikia vertinti pastovius ir kintamus kaštus. O jeigu rinka yra laisva ir tokia maža kaip Lietuvos, ir kuri yra atvira, gali būti labai neigiamos pasekmės“, - pirmadienį sakė žurnalistams premjeras Algirdas Butkevičius.

REKLAMA

Premjeras taip pat priminė, kad praėjusią savaitę, penktadienį buvo kalbama apie privatininkų reguliuojamos biokuro rinkos problemas. ,,Kalbėjome, kad biokuro birža neveikia. Pastebėjome, kad yra sudaryti kontraktai ilgalaikiai, ir šį klausimą artimiausiu metu spręsime“, - sakė A. Butkevičius. Tačiau jis neatskleidė, kokių sprendimų gali būti imamasi.

REKLAMA
REKLAMA

Europos profesinės sąjungos vandenį nuo lobistų gins parašais

Vandens tiekimo liberalizavimas yra vienas iš Briuselyje svarstomos rekomendacinio pobūdžio ES direktyvos dalis. Svarsatomoje direktyvoje kalbama apie galimybę privatizuoti kuo daugiau viešųjų paslaugų – tarp jų vandens tiekimas, viešasis transportas, geležinkelio transportas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau prieš tokią direktyvą ir EK planus įteisinti galimybę privatizuoti geriamojo vansdens tiekimą bei siekdamos įgyvendinti ES piliečių teises, griežtai pasisako Europos profesinės sąjungos. Jos renka parašus, kad geriamojo vandens tiekimas nebūtų privatizuotas.

REKLAMA

,,Mes raginame, kad: ES institucijos ir šalys narės būtų įsipareigojusios užtikrinti, kad visiems gyventojams būtų užtikrinta teise į vandenį ir sanitarines paslaugas. (…) o vandens tiekimo paslaugos būtų liberalizuojamos", - rašoma akcijos puslapyje.

Surinkus 1 mln. bendrijos piliečių, atstovaujančių septynioms ES šalims, parašų, jau galima kreiptis į EK su raginimu teikti teisės akto pasiūlymą. Tačiau tam, kad vienos šalies gyventojų balsai galiotų, jų turi būti surinktas tam tikras skaičus. Lietuvos kvota yra 9 tūkst. parašų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų