Premjeras Andrius Kubilius neskuba pritarti siūlymams darbo savaitę trumpinti iki keturių dienų.
Vyriausybės vadovas sako, jog tokiu atveju atlyginimai viešajame sektoriuje mažėtų penktadaliu, ir abejoja, ar toks sunkmečio naštos paskirstymas yra sąžiningas.
"Siūlymas viešajame sektoriuje taikyti keturių dienų darbo savaitę reikštų, jog darbo užmokesčio fondus būtų galima mažinti ne 10 proc., o 20 proc. Bet aš nežinau, ar tikrai visą krizės naštą turime užkrauti tik ant viešojo sektoriaus, valstybės tarnybos ir viešojo administravimo. Ir nežinau, ar tai būtų galima taikyti biudžetiniame sektoriuje, kad ir mokytojams arba gydytojams", - abejojo A. Kubilius.
Vyriausybės vadovas priminė, jog šiemet įstaigos pačios sprendė, kaip taupyti, kai kurios jų tai darė išleisdamos darbuotojus neapmokamų atostogų.
"Pavyzdžiui, Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai per šiuos metus nemokamose atostogose išbuvo beveik mėnesį. Jeigu būtų taikoma 4 darbo dienų savaitė, tai reikėtų išeiti 2 mėnesius per metus", - sakė A. Kubilius.
Tuo tarpu privačiame sektoriuje siūlymai ieškoti liberalesnių priemonių darbo santykių reguliavimui yra sveikintini, sako Premjeras, tačiau pripažįsta, jog supranta ir profsąjungų nuogąstavimus.
"Neskubėčiau a priori pritarti masiniam keturių dienų darbo savaitės įvedimui", - sakė A. Kubilius.
Pasiūlymą sutrumpinti darbo savaitę Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei pateikė "DnB Nord" vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis. Pasak jo, tokį sprendimą reikia priimti "žaibiškai".