• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekybos centrai šiemet patiria didelių nuostolių. Tokio vagilių antplūdžio čia dar niekada nėra buvę. O juk, kaip liudija patirtis, sugaunamas vos vienas iš dešimties ilgapirščių.

REKLAMA
REKLAMA

Vagysčių iš prekybos centrų padaugėjo maždaug ketvirtadaliu. Policijos pareigūnai atkreipė dėmesį, kad ir vagys dabar dažnai renkasi ne vien pigias prekes, kurių kaina nesiekia 1 MGL (minimalaus pragyvenimo lygio). Mat jei daikto ar daiktų kaina neviršija 135 litų, už tai gresia tik administracinė, o ne baudžiamoji atsakomybė. Dabar vis dažniau pagaunama vagilių, gvelbiančių brangias prekes arba tiesiog daugiau jų.

REKLAMA

"Tokia tendencija tikrai yra. Tam turi įtakos sunkmetis. Seniai prognozavome, kad vagysčių daugės. Nenorėčiau sakyti, jog tokių nusikaltimų padaugėjo dvigubai. Taip blogai nėra, tačiau augimas akivaizdus", - LŽ sakė Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Renatas Požėla.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiuliai nuostoliai

Sostinės policijos teritorinių komisariatų vadovai sutartinai tvirtino, kad vagysčių iš prekybos centrų smarkiai pagausėjo. Vilniaus miesto 1-ojo policijos komisariato (PK) viršininkas Kęstutis Skendelis LŽ teigė, jog šio komisariato teritorijoje tokių nusikaltimų pagausėjo 13-15 proc., palyginti su praėjusiais metais. Ypač daug jų įvykdoma savaitgaliais. Per praėjusį savaitgalį Vilniaus miesto 7-ojo PK teritorijoje užfiksuota 10 vagysčių iš parduotuvių, 2-ojo PK teritorijoje - 9. Kituose rajonuose skaičiai panašūs. Tokia pati padėtis ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose. Pareigūnai tvirtina, kad iš dešimties ilgapirščių pavyksta nutverti vos vieną. Tad realus vagysčių skaičius gerokai didesnis. Prekybos centrai priima į darbą daugiau apsaugos darbuotojų, montuoja papildomas vaizdo kameras, tačiau didžiulių nuostolių neišvengia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vagia viską

Anksčiau dažniausiai būdavo vagiami mėsos gaminiai ir alkoholiniai gėrimai. Dabar griebiama viskas. Sekmadienio vakarą "Rimi" parduotuvėje, esančioje Vilniuje, Savanorių prospekte, buvo sulaikyta dvylikametė. Ji bandė išsinešti kosmetikos krepšelį. Ir apsaugos darbuotojai, ir policininkai šią nepilnametę gerai pažįsta. Mergaitė sučiumpama ne pirmą kartą. Anksčiau ji vogdavo produktus, o šįkart tai darė veikiausiai turėdama tikslą parduoti daiktą. Dvylikametė nesibaimina pareigūnų - žino, kad nebus nubausta. "Visą laiką išrašinėjame jos motinai baudas už vaiko nepriežiūrą. Bet kas iš to - vis tiek nesumoka", - atsiduso Vilniaus 2-ojo PK viršininko pavaduotojas Robertas Daugėnas. Tokius "etatinius" vagilius policininkai gerai pažįsta, nors patys jų negaudo. Tai daro tik parduotuvių apsaugininkai.

REKLAMA

Tiesa, policijos pareigūnai ne visuomet patenkinti apsaugos darbuotojų elgesiu. "Būna, kad pagyvenę žmonės kartais užsimiršta, įsideda kokią bandelę į krepšį. Tokius apsaugininkai tempia mums - štai, rado didžiausią vagį. Suprantama, formaliai jie teisūs, bet ar būtina iš karto kviesti policiją, jei pirkėjas įsimeta į krepšį keliasdešimt centų kainuojančią bandele. Juk žmogiškumas irgi turi būti", - kalbėjo 7-ojo PK viršininko pavaduotojas Gytis Lapka.

REKLAMA

Mėgina tartis

Daugelyje prekybos centrų galima pamatyti užrašą, kad įtarus vagystę visuomet kviečiama policija. Tačiau įmonės "Maxima LT" atstovė žiniasklaidai Renata Saulytė tikino, jog to stengiamasi išvengti. "Mes visada linkę tartis. Jeigu žmogus sutinka sumokėti už daiktą, kurį bandė pavogti, pareigūnų nekviečiame", - aiškino R.Saulytė. Ji taip pat paneigė kalbas, kad prašoma sumokėti sumą, keleriopai viršijančią vogto daikto vertę. Pasak "Maximos LT" atstovės, visuomet reikalaujama tik tiek, kiek prekė kainuoja. Pareigūnai kviečiami tada, kai atsisakoma mokėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Maximoje LT" seniai tikėtasi vagysčių gausėjimo. Vasarą būta šiokio tokio atoslūgio - gal todėl, kad daugelis atostogavo, buvo išvykę iš miestų. Tačiau dabar čia vagiama net 24 proc. daugiau negu praėjusiais metais. Pagausėjo ir plėšimų - į šio prekybos tinklo parduotuves plėšikai buvo įsibrovę net keturiskart dažniau nei pernai per tą patį laikotarpį.

REKLAMA

Prekybos centrų darbuotojai sako, kad pakito ir vagysčių pobūdis. "Anksčiau statistinis ilgapirštis buvo asocialus pilietis, vagiantis nedaug prekių. Dabar vis dažniau tai daroma grupėmis. Vienas atitraukia dėmesį, antras vagia, trečias laukia prie išėjimo ir perima grobį", - LŽ pasakojo R.Saulytė. Anot jos, prekybos centrai imasi visų įmanomų priemonių, tačiau vagysčių ir toliau daugėja.

Lina VYŠNIAUSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų