Šiemet festivalis, anot organizatorių, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos, leisi „pasimatuoti“ viduramžius.
„Eksperimentinė archeologija yra neatsiejama festivalio dalis. Kaip mokslinis tyrimo metodas, eksperimentinė archeologija dažnai lieka nematoma visuomenei, tad Gyvosios archeologijos dienos yra unikali proga prisiliesti ir prie praeities, ir prie mokslo paslapčių. Šiais metais mūsų misija – įkvėpti vaikus tapti naujaisiais Lietuvos archeologais“ – sako archeologė, festivalio organizatorė Austėja Luchtanaitė.
Eksperimentine archeologija užsiimantys mokslininkai renginyje pristatys atkurtus to meto drabužius, maistą, archajinius ir tradicinius amatus.
Organizacijų nariai ir pavieniai amatininkai į festivalį atsiveš savo pačių rankomis atkurtus dirbinius. Visas keturias dienas festivalio svečiai galės susipažinti su senosiomis technologijomis – nusilipdyti puodą, nusikalti geležinį dirbinį, nusivyti juostą, išbandyti maudynes viduramžių pirtyje.
Festivalis vyks Kernavėje esančiame muziejuje po atviru dangumi.
Festivalyje veiks edukacinis kiemas vaikams. Čia bus galima žaisti senovinius žaidimus, gaminti spalvotus karoliukus, piešti ar lipdyti iš molio didžiulį Kernavės kunigaikščio pilies maketą ir daug kitų veiklų. Vaikams taip pat bus proga išbandyti ir archeologo profesiją.
Suaugusieji galės išsikepti duonos senovinėje krosnyje, išsivirti muilo iš pelenų ar pašaudyti iš lankų. Norintieji sužinoti daugiau apie Kernavės praeitį, bus kviečiami į mokslininkų diskusijas ir pristatymus.
Festivalio metus bus galima aplankyti karių stovyklą, pasimatuoti karių šarvus, pakilnoti kalavijus ar sudalyvauti karių organizuojamose pramogose. Kiekvieną festivalio dieną žiūrovai galės išvysti ir įvairių mūšių ar dvikovų pristatymus.
Scenoje festivalio metu numatyti grupės „Skylė“, „Žalvarinis“ ir kiti koncertai. Visas tris dienas šokti kvies viduramžiškos muzikos puoselėtojai.