Ligoninėse iš viso užregistruota 7 091 mirtis, o senelių namuose – 3 237.
Aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas žurnalistams taip pat sakė, kad 7 131 asmuo gydomas intensyviosios slaugos skyriuose, ir perspėjo, kad „epidemija ir toliau progresuoja“.
Prancūzija šiais metais dėl koronaviruso krizės gali susidurti su giliausiu nuosmukiu nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, pirmadienį perspėjo finansų ministras Bruno Le Maire.
„Blogiausias augimo rodiklis Prancūzijoje nuo 1945 metų fiksuotas 2009 metais – minus 2,2 proc., įvykus 2008-ųjų finansinei krizei. Mes tikriausiai gerokai peržengsime minus 2,2 proc. ribą šiais metais“, – Senato komitetui pareiškė B. Le Maire.
„Tai rodo ekonominio smūgio, su kuriuo susiduriame, mastą“, – pridūrė ministras.
Prancūzija nuo kovo 17 dienos įvedė nurodymą gyventojams likti namuose ir sustabdyti mažesnės reikšmės įmonių darbą.
Pasak pareigūnų, karantinas truks bent iki balandžio 15 dienos.
Prancūzijos nacionalinis statistikos institutas INSEE praėjusį mėnesį paskelbė, kad dėl karantino bendra ekonominės veiklos apimtis sumažėjo 35 proc. ir skaičiuojama, jog kiekvienas karantino mėnuo metiniam bendrajam vidaus produktui (BVP) atsieis po tris procentinius punktus.
„Insee“ teigimu, smarkiai nukentės paslaugų, sunkiosios pramonės ir statybos sektorius, kadangi gamyklos yra uždaromos ir dirba tik nedaugelis verslo sektorių, tokių kaip prekybos centrai ir vaistinės.
Įvairios įmonės jau atsisakė metinių pelno tikslų, o darbdavių asociacijos perspėjo, jog šimtai mažesnių įmonių ir parduotuvių gali bankrutuoti.
Prancūzijos vyriausybė yra pažadėjusi 45 mlrd. eurų paskolų garantijų ir kitos paramos, kad padėtų įmonėms išgyventi krizę.