Po gautų anoniminių ir neanoniminių liudijimų komitetas aiškinasi, ar prie studenčių priekabiavo tapytojas Jonas Gasiūnas, fotografas Gintautas Trimakas, psichologas Arvydas Liepuonius.
Kilus skandalui, J. Gasiūnas buvo nušalintas nuo darbo su studentais ir nusprendė visai išeiti iš darbo akademijoje.
VDA atstovas spaudai Marius Dirgėla prieš komiteto posėdį žurnalistams penktadienį sakė, kad kol kas neaišku, ar nuo darbo su studentais bus nušalinti kiti du dėstytojai.
„Dviem kitiems dėstytojams mesti kaltinimai, be abejo, jeigu pastebėjote, yra gerokai švelnesni. Rektoriaus prerogatyva bus nuspręsti, kokių priemonių imtis: ar jis nuspręs, kad būtina iš karto atriboti šitų dėstytojų bendravimą su studentais, ar ne, šito negaliu pasakyti, matysime, žiūrėsime, kokie bus jų paaiškinimai. Šiandien rektorius kaip ir iki šiol įsitikinęs, kad buvo teisingai pasielgta suspenduojant profesoriaus J. Gasiūno įgaliojimus: galimybę dirbti su studentais ir daryti jiems galbūt kokią nors įtaką“, – teigė M. Dirgėla.
Šią savaitę internetiniame tinklaraštyje pasirodė buvusių VDA studenčių anoniminiai liudijimai apie Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą tapytoją J. Gasiūną – kelios merginos teigia studijų metais turėjusios intymių santykių su J. Gasiūnu, patyrusio jo spaudimą, žeminimą.
Po šių liudijimų kelios merginos televizijai „Info TV“ pareiškė studijų metais patyrusios ir nacionalinės premijos laureato fotografo G. Trimako seksualinį priekabiavimą, o portalas delfi.lt iš dabartinės studentės gavo informacijos apie nepagarbų akademijoje dėsčiusio neįvardijamo teisininko elgesį. Ketvirtadienį minėtame tinklaraštyje atsirado liudijimas ir dėl nederamo A. Liepuoniaus elgesio.
Pasak akademijos atstovo M. Dirgėlos, aukštosios mokyklos vadovybė gavo ir neanoniminių laiškų.
„Taip, mes esame gavę keletą tokių laiškų, dalis jų yra kaip tik palaikantys tuos žmones, kurie buvo apkaltinti, yra ir laiškų, kurie palaiko kaltinimo pusę“, – sakė jis.