Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Dabartinis Seimas tikrai pakankamai Žmogiškas atrodo.
Kiekvienas, tai reiškia ir Jūs... Šiaip, pastaba įdomi.Ačiū.
kiekvienas sprendžia apie kitus pagal savo ištvirkimo lygį - apsinuoginote, gerbiamasis
kaip išvengti ir potencialiai neproporcingų vieno mandato sūpuoklių, ir Spurgos minimo palankumo populistams, "1 lyderio sąrašams". Autorius gana taikliai užčiuopė dar vieną mūsiškės "visos šalies dydžio proporcinės apygardos" ydą - juk populistų elektoratas balsuoja ne tiek už konkrečią partiją, kiek už jos lyderį, Valinską, Uspaskį ir pan. Jei proporciniai sąrašai būtų išskaidomi keliose daugiamandatėse apygardose, tas lyderis kandidatuotų tik vienoje tokioje apygardoje. Kitose apygardose tokių partijų sąrašai liktų be vedlio. Nereikia išradinėti dviračio - taip daro beveik visa Europa.
Esu beveik garantuotas, kad tokioje sistemoje Kirkilas šiemet nebūtų išrinktas - ši sistema ne itin palanki ir tradicinių partijų pasitikėjimą praradusiems lyderiams.
Kad autorius protingenis; pavadinimas "galas" asocijuojasi su "falas".Pats straipsnis, na, tokia yra autoriaus nuomonė, o pavadinimą galėjo ir kitokį sugalvoti, tuo labiau , kad diskutuotinas dalykas yra , kas šiandien populistas. Manau, autorius rašydamas tokį straipsnio pavadinimą irgi kažkas yra...Prie alaus tokia kalba, manau , tinkama.
Seimo pirmininko kėdėje - tai galas ar pradžia? Jei galas - kieno galas?
Gera paskutinė pastraipa, Linai. Taikliai. :-)
Populizmo apibūdinimą Lietuvoje taiko senos partijos naujesnėms. Būkim teisingi, jos jį taiko be jokio rimtesnio pagrindo. Pirmiausia, naujos partijos dėl tokio savo elgesio nėra kaltos. Tokį jų elgesį paskatino pati padėtis, kad rinkimuose dalyvavo vis mažiau rinkėjų. Kadangi jos siekė daugiausia patraukti nedalyvaujančius rinkėjus, neišvengiamai nesidominčius reikėjo šaukti garsiau. Iš čia ir skambūs naujų partijų pareiškimai. O pats reiškinys turėtų susilpnėti tada, kai rinkėjai pradės dalyvauti rinkimuose. Kadangi šiuose rinkimuose jų buvo irgi mažai, tai atitinkamos rinkimų kampanijos tęsis ir toliau.

Antra, populizmo varžybas pradėjo visai ne naujosios partijos. Jas pradėjo tos pačios senbuvės dar nepriklausomybės metų pradžioje. Prisiminkime tik 1992 metų rinkimus. Kaip būsimieji Konservatoriai aiškino supaprastintai Lietuvos santykius su Rusija ir tuometinę Lietuvos padėtį. Tas aiškinimas buvo grynai populistinis, skirtas "bobutėms". Tiesa, kaip tada pasirodė, visuomenės tuo nepatraukė. Gal ir tokio tikslo neturėjo; sunku juos suprasti. Bet, nežiūrint nieko, viskas prasidėjo tada.

Kalbant apie tuos rinkimus, įdomus dar vienas dalykas. Jei kas neprisimena, rinkimus laimėję būsimieji Socialdemokratai, tada irgi skelbė populizmo galą. Tiesa, tas buvo išsakoma kitais žodžiais. Bet esmė kad ir kaip žiūrint, yra ta pati. Kažkas iš LSDP vadų tada skelbė: "Pralaimėjo tie, kurie svaidėsi neatsakingais pareiškimais" Žodžiu, turėjo galvoje tą patį populizmą.

Žodžiu verta pakartoti dar sykį. Vad "populizmas" pasibaigs: (1) Kai rinkėjai eis į rinkimus. (2) Žmonės balsuos ne už "geriausius" iš blogų, bet už sau priimtinus. Tam reikia nemažų pasikeitimų. (Kitas klausimas ar jie įmanomi, kai viskas pasisuko taip, kaip yra).




Gal 1 mandato sistema giriama todėl, kad koalicija per 2 turą prisidėjo mažiau - 38 deputatus...
Nerištaria - tėvynės sąjunga-krikščionys demokratai... Vienur sąjunga, kitur - krikščionys... nors kalba apie tą patį... Gerai, kad bent nekalba apie konservatorius, kurie tarp tautininkų, politinių kalinių ir krikščionių visai išskydo...
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų