Politikų kalbos, kad jie pagaliau pasiryžo imtis savivaldos reformos, kol kas bevaisės - partijos nevykdo pažadų darbo grupei siūlyti savivaldos politinio modelio viziją, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Tai ėmė aiškėti artėjant antrajam balsavimui Seime dėl Konstitucijos pataisų, leisiančių įteisinti tiesioginius merų rinkimus.
Specialiai Seimo darbo grupei, turinčiai parengti įstatymų paketą, vadovaujanti socialdemokratė Violeta Boreikienė pareiškė, kad kone visos pagrindinės partijos nevykdo pažadų kuo greičiau pateikti siūlymų dėl rinkimų tvarkos ir naujo pačių savivaldybių politinio modelio.
"Užpyliau raštais visus - net ir Seimo vadovybę. Tačiau niekas nerodo jokių gyvybės ženklų. Galbūt išskyrus socialdemokratus ir Liberalų sąjūdį", - piktinosi Seimo narė.
Prieš kelerius metus ši politikė irgi vadovavo specialiai grupei savivaldai reformuoti, bet neištvėrė pirmininko poste. Priežastis - partijų, viešai žadančių šią reformą, veidmainiavimas ir pasyvumas.
Ar įteisinti tiesioginius merų rinkimus, Seimas laužo galvą jau ne vienerius metus. Iki šiol šios diskusijos primindavo užburtą ratą - tai nutildavo, tai atgydavo be jokių rezultatų.
Praėjusią sesiją politikams pagaliau pavyko padaryti tai, kas anksčiau atrodė yra neįmanoma - jie pritarė Konstitucijos pataisai, leidžiančiai atskirais įstatymais ne tik įteisinti tiesioginius merų rinkimus, bet ir keisti pačią rinkimų tvarką, pertvarkyti savivaldybių valdymo struktūrą.
Šios sesijos pradžioje Seimo vadovai teigė, kad antrą kartą dėl Konstitucijos keitimo bus balsuojama "ne mechaniškai", o visoms partijoms susitarus ir pateikus vizijas.
V.Boreikienės darbo grupė yra pateikusi kelis galimos naujos rinkimų tvarkos modelius, be kita ko, numatančius ir nepartinių dalyvavimą rinkimuose.
Tačiau partijos toliau snaudžia. Jokios iniciatyvos nerodo ir merai.