• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujoms „Akropolio“ statyboms prieštaraujantys Vilniaus gyventojai bandys teisybės ieškoti Generalinėje prokuratūroje, o politikai sako nieko nebegalintys padaryti.

REKLAMA
REKLAMA

Gyventojų rašte Generalinei prokuratūrai teigiama, jog vykdant detalųjį planavimą buvusioje gamyklos „Velga“ teritorijoje (tarp Geležinio Vilko gatvės, Laisvės prospekto ir Neries upės) pažeistas Teritorijų planavimo įstatymas bei detaliojo planavimo procedūros.

REKLAMA

Gyventojai pasipiktinę, kad verslininkai ir miesto vadovai iš esmės neinformavo gyventojų apie būsimą plėtrą, be to, iki šiol neatliktas ūkinės veiklos poveikio aplinkai tyrimas. Visuomeninių organizacijų atstovai sunerimę dėl viešojo intereso nepaisymo, išaugsiančių spūsčių ir teršalų kiekio bei verslo invazijos į Vingio parką, kuris nebebūtų rekreacijos zona. Portale peticija.lt jau renkami ir protesto parašai.

REKLAMA
REKLAMA

Iš sostinės vicemero pareigų nusprendęs trauktis Algirdas Paleckis teigia pripažįstąs padarytas klaidas ir viena iš tokių laiko balsavimą dėl šio projekto.

„Savo klaida laikau balsavimą už komercijos plėtrą prie Vingio parko. Dėl to nuoširdžiai atsiprašau. Jau vien dėl to man verta atsistatydinti. Taip, tą teritoriją reikėjo vystyti, bet tik ne statant naujus akropolius. Padarysiu, kas mano, kaip tarybos nario, galiose, kad šis projektas būtų keičiamas,“ - sakoma A. Paleckio išplatintame pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Algirdas Paleckis neseniai buvo triukšmingai išvytas iš socialdemokratų partijos, kurioje buvo Vilniaus skyriaus pirmininku, o dabar buria naują politinę jėgą – Fronto partiją.

Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos lyderis Seime Valentinas Mazuronis portalui „Balsas.lt“ sakė, jog visos pretenzijos dėl minėto projekto turėtų būti adresuojamos ankstesnei sostinės valdžiai ir Vilniaus apskričiai. „Apgriuvusios sovietinės gamyklos teritoriją dar A. Zuoko laikais nusipirko „Maxima“. Visi projektai ir detalieji planai buvo suderinti su atsakingomis institucijomis. Variantai buvo du. Arba miesto taryba pritaria detaliajam planui, arba jį motyvuotai atmeta. Realių motyvų atmesti nebuvo,“- aiškino V. Mazuronis.

REKLAMA

Jis teigė nežinąs, ar tuomet viskas buvę padaryta skaidriai ir tinkamai, nes jo partija nedalyvavusi priimant sprendimus. Pasak V. Mazuronio, idealu būtų išvalius minėtą teritoriją perduoti ją Vingio parkui.

V. Mazuronis teigė, jog dabar tai svarstyti esą vėlu. „Jei miesto taryba būtų priėmusi neigiamą sprendimą, „Maxima“ tiesiog būtų padavusi į teismą, ir mes praloštume daug mūsų visų pinigų,“- pabrėžė V. Mazuronis. Jis taip pat sakė, kaip architektas nematąs didelio blogio tame, kas planuojama minėtoje teritorijoje.

REKLAMA

Liberalų ir centro partijos (LiCS) pirmininkas, buvęs sostinės meras Artūras Zuokas portalui „Balsas.lt“ juokingomis vadino oponentų kalbas apie tai, jog jiems nebelikę kitos išeities, tik pritarti jo laikais priimtiems sprendimams. „Jeigu žmonės mano, kad nieko negalima padaryti, tai tiesiog nederėtų užimti pareigų, kurios įpareigoja spręsti,“- sakė A. Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak buvusio mero, prie Vingio parko esanti senos gamyklos teritorija kažkaip vis tiek turėjo būti pertvarkoma. A. Zuokas pripažino, jog kol kas ne visada pavyksta subalansuoti privataus investuotojo ir miesto gyventojų interesus. „Deja, gyventojai kol kas pasyviai naudojasi tomis galimybėmis pasakyti savo nuomonę, kurios realiai egzistuoja. Pasipiktinimas ir pasipriešinimas atsiranda vėliau, kai įstatymai jau gina privataus investuotojo pozicijas,“- sakė A. Zuokas.

REKLAMA

Buvęs meras pabrėžė, jog miesto tarybai priimant galutinį sprendimą dėl teritorijos prie Vingio parko LiCS praktiškai nedalyvavo ir teigė, jog nebuvo iki galo atsižvelgta į numatomo transporto gausos faktorių bei parko kaip „miesto plaučių“ svarbą.

REKLAMA

Tėvynės Sąjungos frakcijos lyderio miesto taryboje Kęstučio Masiulio tokie argumentai neįtikino. „Mūsų požiūris nesikeičia - konversija toje teritorijoje turi vykti, tačiau kodėl čia būtinas „Akropolis“? Patirtis kad ir sostinės Mindaugo gatvėje byloja, jog nebus išvengta transporto spūsčių. Tegul ten bus lokalus centras, tegul mieste bus daug centrų – mes už, tačiau kodėl reikia statyti tokį monstrą?“- stebėjosi K. Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak konservatoriaus, planuojant miesto plėtrą reikėtų daugiau tiesioginės demokratijos. „Kažkas kažką paskelbė Valstybės žiniose, kurių niekas neskaito, atvažiavo miesto architektas, investuotojas su pora draugų iš kito miesto galo ar iš kito miesto – ir diskusija neva įvyko. Kodėl nepasamdžius sociologų, kurie apklaustų aplinkinės teritorijos gyventojus?“- stebėjosi konservatorius.

REKLAMA

***

Įmonės interneto svetainėje nurodoma, kad iki 2015 metų 13 ha sklype iškilsiantį kompleksą sudarys biurų pastatai, gyvenamieji namai bei prekybos ir pramogų centras.

Naujasis „Akropolis“ turėtų būti didesnis už esantį Ozo gatvėje – jo plotas turėtų siekti 100 tūkst. kvadratinių metrų,  biurų pastatų plotas - 30 tūkst. kvadratinių metrų, o bendras butų plotas - 100 tūkst. kvadratinių metrų. Pagal planą numatoma įrengti 5 tūkst. vietų automobilių stovėjimo aikštelę.

REKLAMA

Bendra projekto „Velgos“ teritorijoje suma siektų 1,2-1,5 mlrd. litų. 600 mln. litų investuotų „Akropolis LT“, 160 mln. litų - draudimo bendrovė „Ergo Lietuva“, kitos smulkesnės komercinės įstaigos taip pat pareiškė norą dalyvauti teritorijos vystyme.

Infrastruktūriniai „Akropolio LT“ įsipareigojimai sieks apie 40 mln. litų. Kiti investuotojai, pasak Vilniaus mero Juozo Imbraso, apie 20 mln. skirs Vingio parkui atgaivinti.

Tomas Čyvas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų