• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas šią savaitę ėmėsi iniciatyvos kurti dar vieną draudžiamų narkotinių medžiagų sąrašą.

13

Seimas šią savaitę ėmėsi iniciatyvos kurti dar vieną draudžiamų narkotinių medžiagų sąrašą.

REKLAMA

Šiuo metu Lietuvoje yra trys tokių medžiagų sąrašai, apimantys narkotines ir psichotropines medžiagas, draudžiamas arba leidžiamas jas vartoti tik medicinos tikslams.

Tačiau aštuoni Seimo nariai pasiūlė papildyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų klasifikavimo pagrindus dar vienu kriterijumi.

Parlamentarai argumentuoja, kad tai savo ruožtu leistų kurti ketvirtąjį narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą. Jį sudarytų medžiagos, galimos naudoti tik sveikatos ir ne su farmacijos produktais susijusios pramonės tikslams.

Seimas po pateikimo 67 parlamentarams balsavus „už“ ir keturiems susilaikius priėmė svarstyti šį projektą ir perdavė jį nagrinėti komitetams.

REKLAMA
REKLAMA

Projektą pristačiusi Seimo narė Laimutė Matkevičienė sakė, kad ketvirtasis narkotikų sąrašas leistų į jį įtraukti šiuo metu legaliai galimas nusipirkti, tačiau žmogaus sveikatai pavojingas medžiagas, tokias kaip gama-butirolaktonas ir 1,4 buntandiolis.

REKLAMA

„Šia medžiaga atvirai prekiaujama Lietuvos rinkoje, dažniausiai per internetinę prekybą, ji dažnai maišoma su alkoholiu. (...) Užtenka šito 2 mililitrų įpilti į kokteilį, kad apsvaigintų, ir jau dviejų tokių kamštelių užtenka, kad žmogus ir mirtų“, – per Seimo posėdį sakė parlamentarė.

„Taigi ji siejama su sunkiais nepageidaujamais reiškiniais, nusikaltimais ir mirties atvejais. Dažnai ji vadinama „prievartavimo narkotiku“. Šia medžiaga apsvaigintos merginos seksualiai išnaudojamos be jokio pasipriešinimo, dažnai net nesuvokia, kas vyksta ar vyko“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje vis dažniau garsiai aptariami atvejai, kai ši medžiaga panaudota tokiems tikslams. Pažymėtinas vienas iš naujausių atvejų, kai garsi manekenė 2017 metų lapkričio 20 dieną Klaipėdoje iškrito iš viešbučio 14 aukšto balkono, galimai paveikta šios medžiagos“, – kalbėjo L. Matkevičienė.

Seimas taip pat svarstys siūlymą nustatyti laikinojo apribojimo priemonių pritaikymo naujai psichoaktyviajai medžiagai tvarką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūloma nustatyti, kad laikinosios apribojimo priemonės veiklai su naujomis psichoaktyviosiomis medžiagomis yra nustatomos tuomet, kai per Europos narkotikų ir narkomanijos informacinio tinklo ankstyvojo perspėjimo sistemą arba iš Lietuvos kompetentingų institucijų gaunamas pranešimas, jog nuo atitinkamos naujos psichoaktyviosios medžiagos asmenį ištiko mirtis arba nustatyti apsinuodijimo atvejai.

Laikinosios apribojimo priemonės naujai psichoaktyviajai medžiagai būtų taikomos, kol bus priimtas sprendimas įtraukti naują psichoaktyviąją medžiagą ar neįtraukti jos į Kontroliuojamų medžiagų sąrašus, bet ne ilgiau kaip dvylika mėnesių. Laikinojo apribojimo priemonių taikymo laikotarpiu bet kokia veikla su šiomis medžiagomis būtų draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų