1 rinkiminį numerį išsitraukę Lenkų rinkimų akcijos-Krikščionių šeimų sąjungos nariai naujienų portalui tv3.lt teigė neslepiantys džiaugsmo.
„Džiaugiamės, nes rinkimų biuletenyje būsime numeris 1. Mūsų savivaldybėse iškelti kandidatai ir komandos, be abejo, pristatys savo rinkimų programas, kas ir yra rinkimų esmė. Bet būti pirmiems rinkimų biuletenyje yra labai gerai. Rinkėjams yra patogu, ir mes manome, kad tai yra ir dalis rinkimų sėkmės“, – tvirtino Rita Tamašunienė.
Nors partija „Laisvė ir teisingumas“ išsitraukė paskutinįjį – 18 numerį, jos atstovas ir kandidatas į Vilniaus merus Artūras Zuokas neslėpė pozityvo.
„Nuotaika gera, puiki. Rinkėjams lengva pasirinkti, nes esame sąrašo pabaigoje. Ir tegul visi, kas mus rinks, jaučiasi amžinai 18-os.
Laimingų skaičių teorija nelabai egzistuoja, nes rinkėjai vis tiek mąsto. Bet vis tiek, svarbu, kad būtų paprasta rinkėjui. Be abejo, 1 gerai, bet paskutinis ir gerai. O šiaip, kaip Zuokas, visada esu sąraše paskutinis“, – kalbėjo A. Zuokas.
13-ąjį rinkiminį numerį išsitraukė Laisvės partija. Partijos lyderė Aušrinė Armonaitė sako, kad tai „geras simbolinis skaičius“:
„Mums jis bus laimingas. Bet svarbiausia, aišku, ne skaičiai, o bendravimas su žmonėmis ir idėjos“, – teigė A. Armonaitė.
Jos įsitikinimu, praktikoje rinkiminiai skaičiai įtakos neturi: „Tai yra gera proga mums padėti rinkėjams įsiminti mus. 13 numeris bus Laisvės partijos šiose rinkimuose, jis bus laimingas. Bet kaip ir sakiau, svarbiausia bendravimas, pristatymas idėjų. Savivaldos rinkimuose politikams, kurie nori prisistatyti, yra gana svarbus darbas, reikalaujantis daug jėgų. Tai čia yra svarbiausia“, – sakė Laisvės partijos lyderė.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga išsitraukė 12 rinkiminį numerį. Partijos atstovas, kandidatas į Kauno merus Aurelijus Veryga juokavo, kad netruks laiko sugalvoti simbolikos šiam numeriui, kad jis rinkėjams būtų įsimintinas.
„Mes patenkinti. Kaip sakė komisijos pirmininkė, visi numeriai yra laimingi. Tiksliau, mes pasistengsime padaryti, kad jis būtų laimingas. <….> Nemanau, kad praktikoje numeriai gali lemti kažką. Net pajuokaudami norėjome 13 numerį, nes nesame prietaringi. O simbolikos netruks mums sugalvoti. 12 yra mėnesių, apaštalų ir dar kitų dalykų“, – sakė A. Veryga.
Paaiškėjo politinių partijų rinkiminiai numeriai
Iš viso politinėms organizacijoms priskirta 18 numerių. 16 iš jų renginio metu ištraukė savivaldos rinkimuose registruotų partijų atstovai. Likę du numeriai rezervuoti politiniams komitetams, kadangi šiuose rinkimuose savivaldybėse kandidatų sąrašus kelia daugiausiai po du politinius komitetus.
„Šiandien politinių partijų atstovai trauks burtus dėl rinkimų numerių, su kurias partijos dalyvaus kovo 5 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybų ir metų rinkimuose. Burtų keliu partijų atstovų ištraukti numeriai bus įrašyti į rinkimų biuletenius“, – prieš ceremoniją paskelbė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Jolanta Petkevičienė.
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga ištraukė 1-ąjį numerį, 2-uoju numeriu biuletenyje bus įrašyta partija „Jaunoji Lietuva“, 3 -iuoju numeriu – Lietuvos žaliųjų partija.
4-tasis numeris teko Krikščionių sąjungai, 5-tasis – Lietuvos socialdemokratų partijai, 6-tas – Žemaičių partijai, 7-tas – Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, 8-tas – Darbo partijai.
9-u numeriu rinkimų biuletenyje bus įrašyta Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 10-tu – Lietuvos regionų partija, 11-tu – Liberalų sąjūdis, 12-tu – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 13-tu – Laisvės partija.
14-tą numerį ištraukė Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), 17-tą – Nacionalinis susivienijimas, 18 – partija „Laisvė ir teisingumas“.
Politinių partijų ištraukti rinkimų numeriai visose savivaldybėse bus tie patys.
Iš Vyriausiosios rinkimų komisijos paruoštų vokų per ceremoniją du liko neištraukti – 15-tas ir 16-tas, jie teks atskirose savivaldybėse kandidatų sąrašus keliantiems politiniams komitetams.
Tose savivaldybėse, kuriose sąrašų nekelia nė vienas politinis komitetas, arba sąrašus kelia ne visos politinės partijos, kandidatų sąrašų biuleteniuose bus tik savivaldybėje rinkimuose dalyvaujančių politinių jėgų numeriai.
Kaip pažymi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), tai reiškia, jei politinė partija nekelia kandidatų sąrašo tam tikrose savivaldybėse, jos numeris tos savivaldybės biuleteniuose bus praleistas, tad tam tikrų savivaldybių rinkimų biuleteniuose kai kurių numerių gali nebūti.
Politinės partijos, sudariusios koaliciją, jungtinio kandidatų sąrašo rinkimų numerį galės pasirinkti bendru sutarimu iš joms nustatytų rinkimų numerių.
Savivaldos rinkimams registravosi 16 partijų ir 32 politiniai komitetai.
Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kovo 5 dieną.