Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas D. Ryliškis pastebi, kad dėl kelių maišelių, kuriuos klientas paima savo reikmėms, parduotuvės apsauga nieko nesako, tačiau jei piknaudžiaujama ir imamas didelis jų kiekis, visgi galima sulaukti ir darbuotojų įsikišimo.
„Jei keletą polietileninių maišelių įsidėsi, aišku, kad niekas nieko nesakys. Bet jei ruloną įsidėsi, tai jau tikrai sudrausmins. Paprastai jei žmogus pasiima ruloną ir jį sudrausimini, jis jį grąžina. Todėl, vėlgi, yra proto ribos. Jei imama keli maišeliai savo reikmėms, tai nėra piknaudžiavimas. Bet jei pradedama piknaudžiauti, tai klientams pasakoma, kad grąžintų“, – teigia D. Ryliškis.
„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė pastebi, kad prekybos tinklas neriboja polietileninių maišelių kiekio, kiek jų gali imti klientas, tačiau pastebi, kad visgi klientams derėtų rinktis ekologiškesnes alternatyvas ir maišeliais nepiknaudžiauti.
„Drausmių ar plastikinių maišelių, skirtų susidėti biriems produktams, ribojimų nėra, tačiau raginame pirkėjus rinktis aplinkai draugiškesnes alternetyvas ir plastikiniais maišeliais nepiktnaudžiauti.
Dar vasario mėnesį „Lidl“ asortimente nebeliko plastikinių vienkartinių pirkinių maišelių, o plastikinius maišelius, skirtus biriems produktams, kviečiame pakeisti daugkartiniais.
„Lidl“ parduotuvėse pirkėjai gali įsigyti daugkartinius maišelius, skirtus vaisiams, daržovėms ar biriems produktams susidėti, taip prisidėdami ir prie plastiko patekimo į aplinką mažinimo“, – teigia L. Skersytė.
Prekybos tinklo „Rimi“ Viešųjų ryšių vadovė Renata Kešienė taip pat pastebi, kad viskas priklauso nuo kliento imamo kiekio – jei jis itin didelis, gali įsikišti ir darbuotojai.
„Šiuo metu nekontroliuojame ir netaikome nuobaudų, jei jie pasiima polietileninių maišelių ne tik savo reikmėms. Žinoma, jeigu būtų akivaizdūs piktnaudžiavimo atvejai, pavyzdžiui, jei pirkėjas pasisavintų ypač didelį kiekį maišelių, tuomet tikrai reaguotume.
Prekybos tinklas kitais būdais kviečia pirkėjus prisidėti prie plastiko naudojimo ir taršos juo mažinimo – tai yra viena prioritetinių „Rimi“ soc. atsakomybės sričių. Šių metų pavasarį pristatėme aplinkai draugiškesnius pirkinių maišelius – daugkartinius maišelius, pagamintus iš perdirbtų plastikinių butelių, bei popierinius ir plastikinius maišelius, kurių sudėtyje daugiau perdirbtų medžiagų.
Prie sveriamų prekių – vaisių, daržovių, riešutų pirkėjai visada gali rasti ir įsigyti daugkartinių maišelių, kuriuos ir skatiname naudoti, t.y. atsinešti vykstant į parduotuves“, – pastebi R. Keršienė.
„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė taip pat pastebi, kad klientus prekybos tinklas ragina mažinti polietileninių maišelių naudojimą.
„Dėl mažesnio plastiko vartojimo nuolat edukuojame savo pirkėjus. Jau ne vienerius metus mūsų parduotuvėse yra klausiama „Ar tikrai tau reikia dar vieno maišelio?“. Džiaugiamės, kad kasmet žmonių sąmoningumas auga ir maišelių sunaudojama vis mažiau“, – pastebi E. Dapkienė.