Kaip pranešė organizatoriai, protestu Nepriklausomybės aikštėje „bus siekiama atkreipti šalies vadovų dėmesį į sistemingai pažeidžiamas policijos pareigūnų teises“.
„Norime, kad šalies vadovai ir visi Lietuvos žmonės žinotų, kad policijos, kurios misija, be kita ko, yra saugoti žmogaus teises ir laisves, darbuotojų teisės ir laisvės yra nuolatos pažeidinėjamos“, – pranešime cituojama Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.
„Kalbu profesinių sąjungų atstovų ar kritišką požiūrį į vadovybės veiksmus išdrįsusių pasakyti pareigūnų persekiojimus, bauginimus. Tokių pavyzdžių yra apstu ir tai tampa vis labiau panašu į ne į pavienius atvejus, o į sistemą“, – teigia R. Katinienė.
Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje vyksiančios akcijos metu policijos pareigūnai kelioms minutėms lipnia juosta užsiklijuos sau burnas.
Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos vadovė Loreta Soščekienė sako, kad kovo 11-oji protesto akcijai pasirinkta neatsitiktinai.
„Minėdami šią datą valdžiai norime priminti, kad Konstitucijoje įtvirtintų principų laikymasis yra vienas iš demokratinės valstybės kertinių akmenų. Ir prašome nelikti nuošalyje, kai šis principas yra tiesiog trypiamas Lietuvos policijoje”, – aiškina L. Soščekienė.
Anot pareigūnų, kitą savaitę panašias akcijas planuojama surengti prie policijos įstaigų, kuriose „įvairūs nusižengimai pastebimi dažniausiai – Vilniuje, Kaune, kituose Lietuvos miestuose“.
Policijos pareigūnų profesinė sąjunga kritikuoja prieš pusantrų metų pradėtą policijos reformą.
Vidaus reikalų ministro atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius BNS teigė, kad ministerija neturi žinių, jog pareigūnai būtų persekiojami dėl savo nuomonės. Jis kvietė profesines sąjungas tokiais atvejais pasidalyti ir žadėjo reaguoti.
„Vidaus reikalų ministras visada yra atviras pokalbiui, profsąjungos laukiamos, jos lankosi ministerijoje, kalbama apie problemas. Jei yra tokių faktų, kad pareigūnai persekiojami už savo nuomonės reiškimą, tikrai to neturėtų būti, jei yra įrodymais grįstų dalykų, būtų reaguota ir rimtai pažiūrėta“, – ministro poziciją perdavė atstovas.
Apie protesto akciją jis sakė, kad „pareigūnai, kaip ir visi kiti, turi teisę viešai išreikšti nuomonę, ir tai yra sveikintini demokratiniai procesai“.