Jūratė Anilionytė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt
Nuo vasario miestuose ir rajonuose dirba bendruomenės pareigūnai. Prieš kelerius metus eksperimentas parodė, kad žmonėms tiesiogiai bendraujant su bendruomenės pareigūnais, jų pasitikėjimas policija išauga.
Kaune, skirtinguose mikrorajonuose, kol kas dirbs penki bendruomenės pareigūnai. Jie didžiausią dėmesį skirs prevencijai, bendraus su žmonėmis ir vietos įmonėmis.
„Prevenciniame darbe dirbu 22 metus, teko dirbti nepilnamečių reikalų specialiste, tad bendruomenės problemos, lūkesčiai man tikrai nėra svetimi“, – pasakoja bendruomenės pareigūnė Asta Melajevienė.
Pareigūnai pripažįsta, kad įtikinti žmones dirbti kartu ir užsitarnauti jų pasitikėjimą bus sunku. Bendruomenių centrų asociacijos vadovas teigia, jei pareigūnai dirbs, tai ir gyventojai bus aktyvūs.
Pirmieji bendruomenės pareigūnai pradėjo dirbti prieš kelerius metus Šiauliuose ir Molėtuose. Tuomet Utenoje dirbęs Kauno policijos viršininkas sako, gyventojai ir patys pareigūnai iš pradžių abejoję, ar tai bus naudinga.
„Kai įsteigėme bendruomenės pareigūnų pareigybes, kai priėmiau tuos darbuotoju dirbti ir kai jie pradėjo daryti savo darbus, kuriuos mes numatėme, gyventojų pasitikėjimas stabiliai išaugo ir dabar jis laikosi pakankamai aukštame lygmenyje. Dabar Utenos apskrityje, kur aš ir dirbau, iki šio laiko jis yra virš 70 procentų. Manau, kad tai yra pakankamai geras rodiklis“, – tikina Kauno apskrities VPK viršininkas Linas Pernavas.
Policijos departamento duomenimis, miestuose ir rajonuose dirbs beveik aštuonios dešimtys bendruomenės pareigūnų.