Praktiškai visi didieji (ir nebūtinai tokie) miestai turi bent po vieną tokią grupę. Ten žmonės kelia nuotraukas arba paprasčiausius įrašus apie tai, kurioje vietoje pastebėjo budintį policijos ekipažą.
Nors iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti, kad tokios „Facebook“ grupės kenkia pareigūnams, bet nėra viskas taip jau blogai. Pasirodo, kad apie tokias grupes seniai žinoma, o žalos tokioje vairuotojų veikloje apskritai neįžvelgiama.
Tik didina saugumą?
Komentarą apie tokią veiklą „Facebook‘e“ pateikė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
„Tikrai nesirengiame imtis kažkokių priemonių prieš tokių grupių egzistavimą socialiniuose tinkluose. Tačiau norėčiau atkreipti dėmesį, kad policijos pareigūnai retai ilgą laiką dirba vienoje vietoje, jie nuolat keičia savo dislokacijos vietas, pervažiuoja iš vienos vietos į kitą, reaguoja į iškvietimus ir pan.
Todėl nemanau, kad tai yra labai tiksli informacija. Be to, pastebime, kad tokiose grupėse kartais skelbiama tiesos neatitinkanti informacija, kad tam tikrame kelyje dirba policija, nors iš tiesų pareigūnų tenai nėra.
Kuo daugiau vairuotojų galvodami, kad kelyje yra policija, laikysis kelių eismo taisyklių, tuo mūsų keliuose bus saugiau. Todėl norėčiau palinkėti visiems vairuotojams ne ieškoti informacijos tokiose grupėse, o visuomet vairuoti saugiai, tvarkingai, laikantis KET. Tuomet galėsite tiesiog mėgautis vairavimu ir nereiks bijoti, kad kažkur kelyje jus sustabdys kelių policija.“
R. Matonis išsakė savo nuomonę ir dėl vairuotojų įpročio mirksėti tolimosiomis šviesomis, taip perspėjant kitus eismo dalyvius apie netoliese esančius pareigūnus:
„Mirksėjimas šviesomis atkeliavo iš sovietinių laikų, ką tai reiškia visi puikiai žinome. Daugumai vairuotojų tai asocijuojasi su perspėjimu, kad kelyje dirba policija.
Iš esmės nematome didelių problemų, kad žmonės mirksi šviesomis, svarbu, kad tai neakintų vairuotojų. Tik atkreipčiau dėmesį, kad policija dažniausiai dirba avaringuose ruožuose ir ne tam, kad sugauti ir nubausti kuo daugiau pažeidėjų, o tam, kad tame ruože būtų saugu ir neįvyktų skaudžių eismo įvykių.
Svarbu ir tai, kad pamatęs tokį perspėjimą, vairuotojas automatiškai sulėtina greitį, tampa atidesni, atsargesni, o tai, eismo saugumo prasme, nėra blogai.“