„Beveik visada vaikai paliekami su mamomis, o tėčių net nesiklausoma. Mūsų teisėsaugoje yra nusistovėjusi praktika, kad mamos turi nerašytą prezumpciją, kad jos - silpnoji pusė, jų reikia klausyti, o tėčiai tie, kurie nori išeiti, pabėgti, kažką blogo padaryti. Galiausiai viskas baigiasi, taip, kad tėtis tampa bankomatu, o vaikai gyvena pas mamą ir vaikai tėčių nebemato“, - tvirtina Asociacijos prieš tėvų atstūmimą valdybos pirmininkas Andrius Chranovskis.
Nevilties apimtas laišką prezidentei ir teisingumo ministrui parašė ir ketverių metų mergaitės tėvas Donatas Čereška. Jis skundžiasi, kad teismo skirti du kartai per mėnesį matytis su dukterimi – per mažai, to nepakanka norint bendrauti ir ugdyti vaiką. Tėvai sako, kad tai - vyrų diskriminacija, ir reikalauja, kad vaikus po skyrybų galėtų matyti tiek pat laiko kaip ir motinos. Išsiskyrę ir vaikų beveik negalintys matyti tėvai piktinasi teismų šališkumu ir atsainiu požiūriu į per skyrybas šeimą ištinkančią tragediją, užuot leidęs vaikams abu tėvus matyti vienodai, kaip yra pažangiose užsienio šalyse.
Vyrų skundus dėl draudimo jiems dažniau matyti savo vaikus gauna ir lygių galimybių kontrolierė. Ši sako, kad tėvai neturi būti diskriminuojami, tačiau tokių bylų lygių galimybių kontrolieriai nagrinėti negali. Šeimos ir privataus gyvenimo sritys pagal įstatymus paliktos spręsti tik teismams.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.