Pasiteiravus, kokios nuotaikos, G. Landsbergis atsakė vienu žodžiu.
„Nelengvos, sakyčiau. Tiksliausias žodis toks būtų“, – teigė jis.
Pasak užsienio reikalų ministro G. Landsbergio, premjerės vakarykštis pasakymas, kad gali pasitraukti visa Vyriausybė nenustebino.
„Tas visą laiką buvo žinoma. Visos tikimybės ir realios, ir tikėtinos“, – sakė jis.
Seimo konservatoriai siūlo pačiam Žygimantui Pavilioniui palikti Užsienio reikalų komiteto vadovo postą, pasak G. Landsbergio, alternatyva jam yra, jei išeis.
„Viskas jo rankose, tegul jis pats nusprendžia, ką jis nori daryti. Nekomentuosiu, tegul pats žmogus aiškina.
Jei jis išeitų, tai aišku, kad turime [alternatyvą jam]. Bet tikrai valstybėje yra dabar daug svarbesnių klausimų nei vieno žmogaus pozicija. Tikrai ne tas laikas diskutuoti apie vieną žmogų“, – teigė G. Landsbergis.
Politikai Seime teigia, kad G. Landsbergis ir Ž. Pavilionis apsisvaidė tarpusavio kaltinimais, bet Ž. Pavilionio frakcijoje praktiškai niekas neremia. Pats G. Landsbergis to nekomentuoja.
Iš esmės konservatoriai kaltina Ž. Pavilionį, kad jis sukėlė didžiausią šios kadencijos Vyriausybės krizę. Jie teigia, kad Vyriausybė turėjo planą, jog trąšos nustos važiuoti per Lietuvą, bet ne tiksliai nuo gruodžio 8 d. Tačiau būtent Užsienio reikalų komiteto pirmininkas griežtai reikalavo, kad tai nutiktų kaip įmanoma greičiau.
A. Armonaitė pasakė, kas būtų, jei I. Šimonytė pasitrauktų: „Aš ją žmogiškai suprantu“
Ekonomikos ir inovacijų ministrė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad labai laukia premjerės sprendimo ir tikina, kad ji yra pajėgi atlaikyti krizinę situaciją.
„Ne vieną atlaikėme – ir pandemiją, ir migrantų krizę, kartuves, ir panašius dalykus. Galime atlaikyti ir šitą.
Jei būtų priimtas premjerės sprendimas trauktis, tai nereiškia, kad valstybė būtų paralyžiuota. Vis tiek institucijos funkcionuotų, tiesiog reikėtų apie ateitį kalbėti plačiau ir atviriau. Plačios diskusijos ir pokalbio nebuvo.
Manau, kad tikrai premjerei reikia palaikymo. Metai laiko dirbome įvairių krizių sąlygomis. Dar viena krizė, aš ją žmogiškai suprantu ir gerbsiu sprendimą, kokį jį priims“, – teigė A. Armonaitė.
A. Armonaitė gina savo partijos deleguotą susisiekimo ministrą Marių Skuodį.
„Matau, kaip ministras Skuodis proaktryviai ieško sprendimų, kad sankcijos būtų įgyvendintos. Tiesą sakant, manau, kad dabar labai svarbu ne į kaltų paieškas susitelkti, o į sprendimų paieškas, kad sankcijos būtų įgyvendintos“, – sakė ministrė.
Kalbėdama apie interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui, A. Armonaitė teigė, kad ministras susitvarko.
„Laisvės frakcija nepalaikys ministro interpeliacijos. Tikrai, dabar ko mažiausiai reikia, tai keisti ministrus, kai dar neužsidarė krizinės situacijos“, – teigė ji.
Valdančiųjų atstovai Seime kalbėjo, kad premjerė I. Šimonytė vakar išties buvo įsikarščiavusi ir jos kalbos, kad dėl trąšų skandalo gali atsistatydinti ir visa Vyriausybė, buvo rimtos. Tokių jos pasakymų teko girdėti ir kolegoms.
Politikai kalba, kad pirmadienį premjerės emocijų netrūko, bet antradienį TS-LKD frakcijos posėdyje situacija buvo ramesnė ir viskas „stabilizavosi“.
Premjerė I. Šimonytė teigė, kad sprendimus dėl minėtų dviejų ministrų žada antradienio vakare. Seime politikai kalba, kad sprendimas turėtų būti po balsavimo dėl valstybės biudžeto.
Apie Vyriausybės krizę prakalbo ir Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Jis teigia, Vyriausybė yra pajėgi tęsti darbus, nors pripažįsta, kad klaidų būta.
„Vakar ta diena buvo ilga ir ne vienas pareiškimas arba ne viena situacija leidžia kalbėti apie tai, kad Vyriausybė pajėgi tęsti darbus ir tęsime juos.
Taip, matyt būta klaidų – emocinių, politinių, komunikacinių klaidų ir tas padidino šios situacijos temperatūrą, bet galvodami apie iššūkius, kas laukia Lietuvos, tikrai turime pradėti mažinti tą temperatūrą, pripažinti, kad būta klaidų, taisyti jas ir taisyti labai greitai.
Čia yra aštuoniolikta Vyriausybė. gal ne visų Vyriausybių veiklą mačiau iš arti, tačiau aš nepamenu, kad būtų Vyriausybių, kurios bent viduje nekeltų klausimų: arba padarom, arba griūnam. Kartais prasiverždavo ir į išorę šie dalykai, tikrai ne pirma Vyriausybė“, – teigė E. Gentvilas.
„Aš žmogiškai bandau suprasti emocijas, suprasdamas tą politinį trapumą, kurį turi ši koalicija. Aš jaučiuosi atsakingas už tai, kas bus rytoj, kas bus sausio mėnesį ir mano interesas: ne pabūti valdžioje, man niekas nesikeis, aš turbūt likčiau frakcijos vadovu, bet kad Lietuva turėtų funkcionuojančią Vyriausybę“, – pridūrė jis.