„Šiuo metu Teisingumo ministerija neinicijuoja (...) įstatymo pakeitimo. Jis nėra Vyriausybės planuojamas teikti Seimo pavasario sesijos darbų programai“, – BNS sakė teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos patarėjas Paulius Žeimys.
Sausio pabaigoje premjerė Ingrida Šimonytė interviu BNS teigė, kad Vyriausybė įvertins „teismo sprendimo visus priekaištus, kurie yra pateikti“.
„Jei matysime, kad turime gerą pasiūlymą Seimui ir gerą projektą, kuris galėtų ištaisyti esamą situaciją – taip ir padarysime“, – tuomet sakė premjerė.
Pasak ministrės patarėjo, EŽTT savo sprendime tiesiogiai neįpareigoja keisti egzistuojančio reguliavimo, o pabrėžia jo taikymo proporcingumą.
Ministerija neįvardijo konkrečių tolimesnių veiksmų, tačiau pranešė planuojanti įvertinti esančio reguliavimo taikymą, pakeitimų poreikį ir galimas alternatyvas.
Lietuva pralaimėjo bylą
EŽTT sausio pabaigoje pranešė, kad Lietuva pralaimėjo bylą dėl rašytojos Neringos Macatės pasakų knygos „Gintarinė širdis“ leidybos, kurioje aprašomi tos pačios lyties asmenų santykiai.
Teismas pripažino, kad Lietuva, apribojusi N. Macatės knygos platinimą, pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos straipsnį, apibrėžiantį saviraiškos laisvę, ir priteisė 12 tūkst. eurų neturtinės žalos kompensaciją bei 5 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų.
2013 m. pasakų rinkinį išleidęs Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), po kelių mėnesių knygos platinimą sustabdė. Tokį sprendimą universitetas grindė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos raštu, kuriame N. Macatės knyga įvardyta kaip daranti žalą vaikams iki 14 metų.
Knygos autorė tąsyk sakė patyrusi diskriminaciją, todėl po rezultatų nedavusio kreipimosi į Lietuvos teismus, 2019-aisiais kreipėsi į EŽTT.