URM pažymi, kad tokie pareiškimai gali būti suprasti kaip atviras grasinimas Lietuvai ją užpulti ir yra visiškai nepriimtini.
„LR Užsienio reikalų ministerija pareikalavo, kad Baltarusija nedelsiant pateiktų oficialų šio Baltarusijos Respublikos saugumo tarybos valstybės sekretoriaus pirmojo pavaduotojo pasisakymo paaiškinimą, ir priminė, kad Lietuvos Respublika imsis visų įmanomų priemonių, siekiant užtikrinti šalies saugumą, suverenitetą ir teritorinį vientisumą“, – rašo URM.
Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad Baltarusijos Saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Pavelas Muraveika viename iš „ideologinių“ seminarų skundėsi Vakarų sankcijomis šaliai ir aiškino, kad „normaliomis sąlygomis“ Baltarusija būtų galėjusi užpulti Lietuvą.
Leidinyje „Večernij Minsk“ publikuojamas P. Muraveikos pasisakymas apie Vakarų sankcijas ir kaip Baltarusijai „pavyksta išgyventi tokiomis sąlygomis“. Vienas iš Baltarusijos Saugumo tarybos vadų skundėsi Vakarų taikomomis priemonėmis, tačiau nė žodžiu neužsimena dėl kokių priežasčių – dalyvavimo Rusijos kare prieš Ukrainą – sankcijos buvo pradėtos taikyti.
„Lietuva faktiškai uždraudė mums siųsti savo krovinius per sieną. Pagal visas tarptautinės teisės normas toks žingsnis yra laikomas ekonomine agresija. Žiūrint iš banalios logikos kampo, mes turime visą pagrindą tam, kad prasikirstume gyvybiškai svarbų mums koridorių ginklo jėga. Ir, drįsčiau teigti, kitomis sąlygomis niekas pasaulyje mūsų neteistų. Tačiau ne dabartinėmis, kuomet valstybei daromas beprecedentis spaudimas iš Vakarų pusės“, – aiškino Baltarusijos valdininkas.
Primename, kad 2022-ųjų vasario 24-ąją Rusija iš trijų pusių užpuolė Ukrainą, kuriai vėliau karinę ir materialinę pagalbą suteikė Vakarai. Nėra įrodymų, kad Baltarusijos kariuomenė pati būtų dalyvavusi karo veiksmuose, tačiau Baltarusijos vadovas, Kremliaus išlaikomas Aliaksandras Lukašenka, neslepia, kad šalis padeda Rusijai organizuoti karo veiksmus. Maža to, viena iš Rusijos puolimų Ukrainoje krypčių ir buvo iš Baltarusijos teritorijos.
Europos Sąjunga, reaguodama į Rusijos agresijos karą prieš Ukrainą ir neteisėtą Ukrainos Donecko, Luhansko, Zaporižios ir Chersono sričių aneksiją, įvedė Rusijai (o taip pat Baltarusijai ir Iranui) sankcijas.Ekonominių sankcijų tikslas – sukelti Rusijai pasekmes dėl jos veiksmų ir veiksmingai užkirsti kelią Rusijos galimybėms toliau tęsti agresiją. Baltarusijai sankcijos įvestos dėl šalies prisidėjimo prie Rusijos įsiveržimo į Ukrainos teritoriją.