Karantinas pakoregavo švietimo įstaigų veiklą, mokymosi procesas persikėlė į namus. Tačiau jei matematikos, lietuvių ir net fizinio lavinimo pamokas perkelti į namus pavyko, užklasiniams užsiėmimams, tokiems kaip plaukimo būreliai, iškilo sunkumų. Baseino į namus juk neperkelsi.
Piktina baseino mokestis
Į tv3.lt redakciją kreipėsi sunerimusi mama Justina (vardas pakeistas – aut. past.). Jos sūnus dar prieš karantinui prasidedant lankė plaukimo būrelį Kauno plaukimo mokyklos Šilainių baseine.
Kaip pasakoja mama, kas mėnesį už būrelį tekdavo sumokėti 11 eurų. Lapkritį Vyriausybei įvedus karantino režimą, tokie būreliai vykti nebegalėjo, tad Justinos sūnus į baseiną nebeina jau nuo praėjusių metų rudens, tačiau mokestį vis tiek moka.
„Pačioje pradžioje jie sakė, kad kitus mėnesius, kada nebus karantino, galėsite nemokėti, bet dabar niekas apie tai nebešneka. Kuo toliau, tuo daugiau mėnesių mokame. Gal nuo spalio niekas nebelanko baseinų, kai nebeleido užklasinės veiklos, o mes kaip mokėjome, taip ir mokame“, – dalijasi Justina.
Mama dėl mokesčio panaikinimo kreipėsi į baseiną, tačiau jai buvo pasiūlyta arba iš viso brauktis iš sąrašų, arba užpildyti sirgimo formą. Kaip sako Justina, jos sūnui ir taip teko laukti eilėje, kad patektų į baseiną, tad moteris pasiteiravo, kodėl mokestis šiuo metu yra reikalingas.
Justinai plaukimo mokyklos atstovai pasakė, kad mokestis renkamas dėl to, kad baseinas turi mokėti nuomą Kauno savivaldybei. Moteris kreipėsi ir į Kauno miesto savivaldybę, tačiau atsakymo nesulaukė nuo lapkričio.
Dalis užsiėmimų vyksta nuotoliniu būdu
Portalas tv3.lt susisiekė su Kauno plaukimo mokykla, tačiau jos direktorius dėl komentaro pirmiausiai paprašo kreiptis į Kauno miesto savivaldybės sporto skyrių.
Kauno miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas tv3.lt pasakoja, kad dėl karantino dalis treniruočių buvo pradėta vykdyti nuotoliniu būdu. Tokioms grupėms, kurioms užsiėmimai ir yra vykdomi per nuotolį ir reikia mokėti nustatytą 11,58 eurų mokestį.
Nuotoliniu būdu baseine, aišku, neplauksi, tačiau taip vykdomi užsiėmimai vis tiek rengia plaukikus fiziškai.
„Būna atvejų, kad tėvai nežino ir neprisijungė, gal negavo prisijungimo kodų ir visą mėnesį prabuvę laukia. Turi bendrauti su mokykla, kad žinotų konkretų atvejį. Gali būti ir taip, bet dažniausiai mokykla, dabar šnekėjau su jais, atleidžia, jei tėvai pateikia prašymą karantino metu dėl esančio karantino <...> ir tikrai yra atleidžiami. Reikėtų aiškintis konkretų atvejį, bet jeigu vyksta nuotolinės treniruotės ir jie jose dalyvauja, jie už jas ir turi mokėti“, – sako M. Šivickas.
Skaitytoja Justina sako, kad nuotoliniai užsiėmimai jos sūnui nevyksta, pratimus nuotolinei treniruotei jos sūnus gavo tik vieną kartą.
Kauno miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjo teigimu, nuo sausio dalis trenerių savo noru išėjo į prastovas, tad jei nutiko taip, mokestis turėtų būti panaikinamas.
Pataria ieškoti susitarimo
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) tv3.lt taip pat pateikė savo komentarą dėl susidariusios situacijos, mat toks atvejis, kai už karantino metu nevykstančius būrelius tėvai vis tiek yra prašomi susimokėti, nėra pirmas.
Pirmiausia VVTAT rekomenduoja vartotojams ir paslaugų teikėjui ieškoti taikaus susitarimo, pavyzdžiui, įvertinti galimybes laikinai stabdyti mokėjimą už paslaugas ar priimti kitokį paslaugos teikėjo pasiūlymą.
Taip pat svarbu peržiūrėti su paslaugos teikėju sudarytą sutartį, įvertinti, dėl kokių konkrečių paslaugų sąlygų tarp šalių yra susitarta, ar sutartyje nėra aptartos nenugalimos jėgos aplinkybės ar šalių nenumatytos aplinkybės, ar nėra aptarta sąlygų dėl paslaugų teikimo dėl nuo paslaugų teikėjo nepriklausančių aplinkybių ir panašiai.
Jei minėtos aplinkybės sutartyje neaptartos ir paslaugų teikėjui sustabdžius veiklą nėra teikiamos paslaugos pagal sudarytą sutartį, vartotojas turi teisę nemokėti sutartyje sutarto mokesčio už tą laikotarpį, kuriuo metu negalėjo naudotis paslaugomis – t. y. nebuvo teikiamos paslaugos pagal sutartį. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekviena situacija yra vertinama individualiai ir nešališkai, įvertinus šalių pateiktus įrodymus, paaiškinimus ir kitas svarbias aplinkybes.
Nepavykus ginčo su paslaugų teikėju išspręsti taikiai, vartotojas turi teisę kreiptis į VVTAT dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka. Šiuo atveju reikia pateikti prašymą, kreipimosi į paslaugos teikėją kopiją, paslaugos teikėjo atsakymo kopiją, sutarties kopiją ir kitų turimų dokumentų kopijas el. paštu [email protected] arba raštu adresu Vilniaus g. 25, Vilnius. Pavyzdinė prašymo VVTAT forma.
Karantinas pratęstas iki vasario galo
Portalas tv3.lt primena, kad karantino režimas Lietuvoje buvo įvestas pernai lapkričio 7-ąją. Karantino sąlygos gruodžio viduryje buvo sugriežtintos, o sausį karantinas buvo pratęstas iki vasario pabaigos.
Karantino metu neveikia kavinės, barai ir restoranai, sporto klubai, kino teatrai, uždrausti žiūrovai sporto renginiuose, apribotos pamokos mokyklose, draudžiamas judėjimas tarp savivaldybių.
Susidūrėte su panašia problema? Papasakokite mums, konfidencialumą garantuojame.