„Nemažai darbuotojų yra iš mūsų Vilkaviškio krašto. Man svarbu ir darbo vietos – kaip su jomis, ar jos naikinsis. Taip pat yra švietimo įstaiga irgi suaugusiųjų, kur yra 18 darbo vietų – toliau kaip bus daroma su juo“, – BNS pirmadienį sakė Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka.
„Labiausiai mane stebina tas anksčiau informacijos neturėjimas: iš žiniasklaidos mes sužinome daugiau negu oficialiai“, – pridūrė jis.
Jis teigė, kad dėl gyventojų pozicijos migrantų požiūriu turėtų paaiškėti po pirmadienio susitikimo su Kybartų miestelio bendruomene, į susitikimą vėliau turėtų atvykti ir Vidaus reikalų ministerijos atstovai – A. Neiberka viliasi, kad jie pateiks tiek jam, tiek gyventojams daugiau oficialios informacijos.
Mero teigimu, tiek bendruomenei, tiek jam buvo naujiena tiek sprendimas uždaryti įkalinimo įstaigą Kybartuose, tiek įkelti čia migrantus.
„Kitas klausimas mums yra ir kalėjimo statusas: kodėl naikinti kalėjimo statusą? Kodėl čia nebūtų galima ir išlaikyti? Mes esame pasienis – regionų politika turėtų būti, kad vis tiek būtų ne iškeliama, o kaip tik kuriamos darbo vietos“, – kalbėjo rajono vadovas.
Be to, patalpose prie pat Kybartų pataisos namų yra įsikūrusios profesinio ugdymo ir saugusiųjų švietimo įstaigos, todėl nėra aišku, koks bus jų likimas.
„Reikia nepamiršti, kad ten yra ir mūsų suaugusiųjų švietimas, toje įstaigoje – apie 80 buvo tų, kurie mokėsi, ir yra profesinio rengimo taip pat ugdymas vykdomas. Rugsėjo pirmoji – trečiadienį. Procesas, kiek aš suprantu, turi toliau ir vykti, bet neturime oficialios informacijos“, – teigė meras.
Jis teigė penktadienį kalbėdamasis su vidaus reikalų viceministru Vitalijumi Dmitrijevu išgirdo, jog oficialios informacijos galima tikėtis šią savaitę.
Anksčiau pirmadienį ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga pranešė, jog dėl pertvarkos nerimauja ir Kybartų pataisos namų pareigūnai, perkeliami dirbti į Marijampolės pataisos namus.
Prižiūrėtojai į darbą atvyksta iš visų aplinkinių atokių miestelių ir rajonų, tad nuogąstaujama, kad kai kuriems jų atstumas į darbą gerokai pailgės.
Profesinės sąjungos duomenimis, šiuo metu Kybartų pataisos namuose dirba 176 darbuotojai, bausmę atlieka apie 300 nuteistųjų.
Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad į uždaromus Kybartų pataisos namus planuojama perkelti apie 800 migrantų, daugumą – iš Rūdninkų poligono, kur jie šiuo metu gyvena palapinėse.
Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet neteisėtai pateko 4,1 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.