Panevėžio miesto savivaldybė pagaliau apsisprendė pabranginti pirties paslaugas. Nuo kitų metų kaitinimasis pirtyje kainuos 15 litų. Brangs ir kelionė į pirtį.
Iki šiol už valandą pirtyje panevėžiečiams reikėjo mokėti po 10 litų. Socialiai remiamiems buvo skiriama 4 litų kompensacija. Nuo kitų metų mokestis kils iki 15 litų. Kompensaciją planuojama didinti iki 7 litų, rašo „Respublika“.
Pirtis ritasi į bankrotą ir jau svarstoma, ar nevertėtų jos privatizuoti. Per devynis šių metų mėnesius ji patyrė 29 tūkstančius litų nuostolių. Būgštaujama, kad, paslaugų nebranginant, kitąmet ji nebepajėgtų mokėti mokesčių ir vykdyti kitų finansinių įsipareigojimų.
Nors savivaldybė pirčiai stengėsi padėti ir socialiai pažeidžiamiems pirties mėgėjams mokėjo kompensacijas, vis daugiau panevėžiečių maudosi namuose, eina šios paslaugos ieškoti į naujus centrus, o senosios, savivaldybei pavaldžios pirties, lankytojų mažėja.
Miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Nadežda Stargienė teigia, kad per metus lankytojų sumažėjo beveik 6 tūkstančiais. Mažas pajamas gaunantys ir namie išsimaudyti neturintys sąlygų panevėžiečiai prausiasi kur kitur arba nesirūpina kūno švara. Miesto pirtyje jie sudarė vos 11 proc. pirties lankytojų.
Panevėžio miesto savivaldybė daugelį metų itin stengėsi, kad socialiai remtinų ir neįgalių panevėžiečių neapniktų utėlės. Prieš kiekvienas Kalėdas ir Velykas savivaldybė jiems dovanodavo nemokamas maudynes. Žmonės verždavosi į pirtį, susidarydavo eilės.
Tačiau prieš keletą metų nemokamų maudynių atsisakyta dėl pirtyje pastebėtos netvarkos. Savivaldybei būdavo sunku sukontroliuoti, kiek panevėžiečių iš tiesų prausėsi ir vanojosi pirtyje, gavo paslaugą, už kurią mokėdavo savivaldybė. Buvo nuspręsta įvesti pirties talonus. Juos socialinės paramos skyriuje gali gauti mažai uždirbantys, sąlygų namuose išsimaudyti neturintys gyventojai.
Panevėžiečių, važiuosiančių į pirtį, laukia ir dar vienas finansinis smūgis. Nuo kitų metų pradžios brangsta važiavimas miesto maršrutiniais autobusais. Vienkartinis autobuso bilietas nuo lito pabrangs iki pusantro, o jei pirkti teks autobuse - kainuos nuo 1,6 iki 1,8 lito.
Vežėjai skundžiasi, kad keleivių vežimas miesto maršrutiniais autobusais esąs nuostolingas. Per 9 šių metų mėnesius „Panevėžio autobusų parko“ bendrovė patyrė 732 tūkst. litų nuostolių. Neatmetama, kad metams baigiantis jie gali siekti 1,2 mln. litų.
Panevėžiečiams nepavyks sutaupyti ir keliaujant maršrutiniais taksi, mat savivaldybė privatiems vežėjams rengiasi nustatyti didesnes keleivių pervežimo kainas. Iki šiol važiavimas miesto autobusais ir maršrutiniais taksi kainavo vienodai. Privatūs vežėjai jaučiasi diskriminuojami ir reikalauja, kad kainos ir šį kartą būtų suvienodintos.
Genė Silickienė