Visuomeninės organizacijos piktinasi ketinimais Aplinkos ir Kultūros ministerijas patikėti vadovauti „abonentinės“ partijos nariams.
„Prašome atsižvelgti į mūsų, kaip rinkėjų, nuomonę dalijantis valdžią ministerijose. Kategoriškai nesutinkame, kad Aplinkos ir Kultūros ministerijos butu atiduotos Liberalų ir centro sąjungai“, - teigia 20 visuomeninių organizacijų.
Organizacijų kreipimesi politinėms partijoms rašoma, kad siūlymas liberalcentristui Arūnui Burkšui užimti Aplinkos ministro postą yra akibrokštas Lietuvos gamtosaugai ir visuomeninėms organizacijoms.
Pasipiktinimą kelia tai, kad A. Burkšas yra esą privačiai suinteresuotas pažeidimų įteisinimu Kuršių nerijoje ir plėtra, kuri darko regiono kraštovaizdį. Be to, kandidatas į aplinkos ministrus yra UAB „Neringos Komunalininkas“ akcininkas ir buvęs jos vadovas. Anot kreipimosi, ši bendrovė taip pat yra suinteresuota Kuršių nerijos skandalo baigtimi įteisinant pažeidimus: ji teismuose teisiasi su valstybe dėl vieno iš Kuršių nerijos Generalinį planą pažeidžiančių detaliųjų planų, yra sudariusi infrastruktūros sutartis, pridėtas prie teismuose ginčijamų detaliųjų planų, jau kelerius metus bando įteisinti gelbėjimo stočių plėtrą ir statybas ant apsauginio kopagūbrio (vienos iš tų vertybių, dėl kurių, pasak visuomeninių organizacijų, Kuršių nerija įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą).
„A. Burkšas yra ilgametis Neringos tarybos narys, todėl dalis atsakomybes už Kuršių nerijos statybų skandalus tenka ir jam“, - teigiama kreipimesi. „Jis balsavo ir už visuomeninių organizacijų protestus šią vasarą sukėlusio Neringos bendrojo plano koncepciją, kurioje numatytas vandens atrakcionų parkas, oro uosto plėtra ir kita urbanizacija, pražūtinga unikaliam kraštovaizdžiui“.
Kreipimesi partijoms taip pat rašoma, kad kai Kultūros ministerijai vadovavo liberalcentristas Jonas Jučas, dėmesys buvo skiriamas ne kultūros politikos formavimui, bet „statybomis ir piniginių srautų nukreipimu LiCS narių proteguojamiems projektams“.
Kreipimesi žeriami kaltinimai ir partijos lyderiui Artūrui Zuokui bei bendrapartiečiui Arvydui Garbaravičiui. Pylos tenka ir dėl Guggenheimo muziejaus, ir dėl Vilniaus Sporto rūmų, ir dėl „Rubikono“. Visas priežastis, sukėlusias visuomeninių organizacijų pasipiktinimą, galite rasti adresu http://www.peticijos.lt/visos/1862.
Kreipimuisi pritarė Lietuvos žalieji, Žaliųjų klubas „Gojus“, Naujoji kairė 95, Vilniaus nepriklausomų bendruomenių asociacija, Lietuvos piliečių sąjunga, Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, Lietuviu kalbos draugijos Plungės skyrius, Judėjimas „už Lietuvą be kabučių“, Klaipėdos miestiečių iniciatyvinė grupė, klubas „Oginskių dvaro bičiuliai“, Kuršių nerijos mylėtojų bendruomenė, Pilaitės bendruomenė, Plungės draugija „Saulutė“, Rasų bendruomenė, Trakų seniūnijos bendruomenė „Santalka“, Telšių rajono iniciatyvinė paveldo saugojimo grupė, Žvėryno bendruomenė, Visuomeninė aplinkos apsaugos komisija prie Vilniaus savivaldybės, Visuomeninė miesto plėtros komisija prie Vilniaus savivaldybės, VšĮ „Plėtros konsultacijos“.