Prie prezidentūros apie 100 žmonių protestavo prieš netvarką šilumos ūkyje ir parėmė Ukmergės valdžios kovą prieš esą nesąžiningus šilumos tiekėjus.Anot protesto rengėjų pranešimo, proteste dalyvavusius Ukmergės gyventojus palaikė ir kitų miestų gyventojai.
Ukmergės miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas teigia, kad ukmergiškiams palaikymas labai svarbus. „Susirinkusieji mus palaiko, nes supranta, kad nu
o to kaip klostysis įvykiai Ukmergėje gali priklausyti, ar ateityje bus galimybė apginti vartotojų interesus ir kitose savivaldybėse. Turime užkirsti kelią tam, kad nebūtų sukurtas mechanizmas, neleisiantis nutraukti sutarčių su nedorais privatininkais“, – teigia J. Kazėnas.
Be ukmergiškių, mitinge savo protestą taip pat išreiškė Vilniaus gyventojai. Mitinguotojai rankose laikė plakatus, kuriuose buvo tokie užrašai kaip „Stop monopolijoms!“, „Pralaimės Ukmergė – pralaimės Lietuva!“, „Ukmergės savivaldą gina žmonės“, taip pat buvo ir ukmergiškius palaikančių plakatų „Ukmerge, nepasiduok!“.
Mitingo metu gyventojai simboliškai trypė nešvarius pinigus ir šilumos ūkį reglamentuojančių įstatymų paketą. „Stebint Ukmergės ir visos Lietuvos šilumos ūkio situaciją, belieka apgailestauti, jog šilumos ūkis ir nešvarūs pinigai tapo vienas nuo kito neatskiriami dalykai“, – piktinasi J. Kazėnas.
Ukmergės miesto bendruomenės atstovai įteikė viešą kreipimąsi Prezidentės atstovams dėl padėties Ukmergėje. Kreipimesi ukmergiškiai prašė Prezidentės užtikrinti Ukmergės gyventojų interesus ir padėti spręsti susiklosčiusią padėtį Ukmergės šilumos ūkyje.
„Pastarosiomis dienomis girdimi aukščiausių šalies vadovų, ministrų pareiškimai verčia mus suabejoti, ar tikrai gyvename teisinėje valstybėje. Nesigėdijant laužomi LR Konstitucijos principai, o tai kelia grėsmę visai demokratinės valstybės sandarai. Jau net nekalbame apie tai, kas akivaizdu – aukščiausiems šalies vadovams monopolistų interesai svarbesni nei juos išrinkusių gyventojų“, – teigia miesto bendruomenės pirmininkas.
Gyventojai Prezidentei taip pat pateikė skaičiavimus, kad Ukmergės savivaldybei perėmus šilumos ūkį, kainos buvo sumažintos daugiau kaip 17 proc. „Lyginant kainas, reikėtų žiūrėti į pastoviųjų šildymo kainos sąnaudų dalį, į kurią nėra įskaičiuotos išlaidos kurui. 2010 m. privatininko pastovioji šildymo kainos sąnaudų dalis siekė 5,91 ct/kWh, o savivaldybės – 4,89 ct/kWh. Lyginti kainas, kur įskaičiuotos kuro sąnaudos – nekorektiška“, – teigia J. Kazėnas.