• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešumon iškilusios Vilniaus rajono Pikeliškių vaikų globos namų problemos bus tiriamos aukščiausiu lygiu.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus iniciatyva teismas yra priėmęs sprendimą, iki kol bus nuspręsta dėl vaikų globos namų likimo, taikyti laikinąsias apsaugos priemones - vaikus perkelti į kitas globos įstaigas. Tačiau dalis vaikų nenori kraustytis ir prašo Vaiko teisių apsaugos apsaugos kontrolieriaus tarnybą ginti jų interesus - neleisti uždaryti globos namų.

REKLAMA

Antradienį Seimo pirmininko Arūno Valinsko kvietimu pas jį pateikti informacijos apie situaciją Pikeliškėse esančiame Labdaros ir paramos fondo "Padėkime vaikams ir seneliams" filiale - Pikeliškių vaikų globos namuose - atvyko Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos vadovė Rimantė Šalaševičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

"Pateikiau pažymą, paaiškinau situaciją, Seimo pirmininkas inicijuoja susitikimą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, dalyvaujant vaiko teisių apsaugos kontrolieriui, kad būtų išsiaiškinta situacija iš esmės", - po susitikimo žurnalistams sakė R.Šalaševičiūtė.

Nors Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus darbuotojai apie vaikų globos namus Pikeliškėse atsiliepia itin kritiškai, tačiau R.Šalaševičiūtė sako, jog dalis problemų išspręstos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, iš Pikeliškių globos namus į kitus perkėlus dvi čia nenorėjusias gyventi, iš namų bėgusias paaugles, psichologinė atmosfera tarp vaikų namuose pasikeitė. "Tačiau noriu pažymėti vieną dalyką, kad perkėlus tuos vaikus, kurie nenori čia gyventi, likę sakė, jog mes tik norime, kad prievarta neišvežtų į kitus namus", - sakė R.Šalaševičiūtė.

REKLAMA

Pasak R.Šalaševičiūtės, globos namų likimas dar neaiškus - nuspręsta iki gegužės 1 dienos duoti laiko ištaisyti pažymoje nurodytus trūkumus. Kontrolierės teigimu, sunkiausia ir bus išpildyti psichologų reikalavimus dėl psichologinio klimato vaikų globos namuose, elgesio su vaikais.

"Kiek sunkiau ištaisyti psichologų nurodytus trūkumus, nes čia daug kur reikia keisti požiūrį į vaiką, ar tai įmanoma, ar ne, gali nuspręsti tik patys Kupriai (globos namų vadovai - BNS), ar jie sugebės pasikeisti savo globos namų vaikų atžvilgiu", - sakė kontrolierė.

REKLAMA

Ji pabrėžė, jog "vaikai pasitiki namų direktoriumi Robertu Kupriu, bet jie nesutinka su globos namų steigėjos Onos Kuprienės elgesiu ir požiūriu į vaikus". R.Šalaševičiūtė užsiminė, jog situaciją būtų galima išspręsti, jei globos namų steigėja nesilankytų globos namuose, einamuosius reikalus palikdama spręsti direktoriui bei darbuotojams, kurių šiuo metu yra penki.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jei yra problemos, ir matosi, kad žmogus problemų išspręsti negali, galima rasti išeitį, tiesiog nesilankyti vaikų globos namuose", - sakė R.Šalaševičiūtė.

Nors yra priimtas teismo sprendimas taikyti laikinąsias apsaugos priemones, vaikus perkeliant į kitus globos namus, Pikeliškių globos namuose vis dar gyvena 11 vaikų - jie atsisako kraustytis.

REKLAMA

"Yra priimtas teismo sprendimas taikyti laikinąsias apsaugos priemones, būtent vaikus visus paimti ir patalpinti į įvairius kitus globos namus, vakar buvo atvykę Vilniaus rajono vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai, buvo atvykę anstoliai ir lygtai policija, nepatikslinta informacija, tačiau visi vaikai kategoriškai atsisakė vykti, ir prievarta nebuvo išvežti", - sakė vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

REKLAMA

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus prašymu Pikeliškių vaikų globos namų globotinių likimas sprendžiamas teismo keliu.

Vilniaus rajono VTAT išplatino pranešimą, kuriuo tvirtina, jog minėtas fondo filialas su vaikais elgiasi "kaip su savo nuosavybe ir ignoruoja jame atlikto psichologinio mikroklimato įvertinimo pažymą, kurią pateikė kompetentingų įstaigų psichologai, bei Socialinių paslaugų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų