• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje nuo antradienio pradedama nuvilkti pavojingai paliktus ir kelių eismo taisykles pažeidžiančius automobilius. Vilniaus miesto savivaldybės atstovai informuoja, kad automobilių savininkai už tai turės sumokėti ne tik baudą, bet dar padengti ir automobilio nutempimo bei saugojimo išlaidas.

Vilniuje nuo antradienio pradedama nuvilkti pavojingai paliktus ir kelių eismo taisykles pažeidžiančius automobilius. Vilniaus miesto savivaldybės atstovai informuoja, kad automobilių savininkai už tai turės sumokėti ne tik baudą, bet dar padengti ir automobilio nutempimo bei saugojimo išlaidas.

REKLAMA

Spaudos konferencijoje dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas ir Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Dinikis.

Už nutempimą reikės susimokėti

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas A. Dinikis sako, kad paslauga savivaldybės pareigūnams yra nauja. Pasak jo, pats miestas tralo neturi ir automobilių nutempti negali.

Todėl tvarkai įsigaliojus buvo pasirašyta sutartis su įmone, turinčia tiek techniką, tiek aikštelę, kur nutemptus automobilius saugoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonėms, kurių automobilis bus nuvežtas, reikės susimokėti už nuvežimą. Šiuo metu kaina yra 36 eurai. Saugojimo para yra 9 eurai“, – informavo A. Dinikis.

REKLAMA

Neradus savo automobilio gyventojams reikėtų kreiptis BPC numeriu 112, kur bus suteikta visa reikalinga informacija ir asmuo susimokėjęs galės atsiimti transporto priemonę.

Jei nutiks taip, kad žmogus pastebės, jog jo automobilis yra kraunamas, atgal į vietą automobilis pastatytas nebus.

„Asmuo galės pasirinkti du kelius. Arba automobilis bus transportuojamas į aikštelę ir iš ten galės atsiimti, arba bus galima automobilį perstatyti į leidžiamą vietą, aišku, reikės susimokėti už tralo darbą ir baudą, kuri sieks nuo 30 iki 90 eurų“, – sako A. Dinikis.

REKLAMA
REKLAMA

Paslauga bus teikiama visomis savaitės dienomis, pareigūnai dirbs tose vietose, kur pažeidimai daromi dažniausiai ir labiausiai trukdo.

Pranešimai iš gyventojų bus priimami numeriu 2197948. Įspėjama, kad nebus nutempiamas kiekvienas automobilis, dėl kurio bus sulaukta skundo. Paslaugos poreikį turės įvertinti pareigūnai.

„Jeigu atvykę pareigūnai nustatys, kad reikėtų operatyviai reaguoti, taip ir padarysime“, – teigia A. Dinikis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu nuvežant automobilius jiems bus padaryta kokia nors žala, kaip sako A. Bužinskas, žalą pirmiausia reikės įrodyti. Tada rangovas atsakomybę turės prisiimti.

„Kol kas tokių atvejų neturėjome, įmonė, su kuria dirbame, savo darbą atlieka profesionaliai. Visko gyvenime būna, bet mes manome, kad tai bus išimtys iš taisyklių“, – svarsto A. Bužinskas.

REKLAMA

Tris mėnesius vykdė informacinę kampaniją

A. Bužinskas primena, kad nuo šių metų pirmosios dienos įsigaliojo tvarka, pagal kurią savivaldybės pareigūnai gali priimti sprendimus nutempti neleistinose vietose pastatytus automobilius.

Vilniaus miesto savivaldybė pirmus tris mėnesius automobilių nenutempinėjo ir vykdė informacinę kampaniją. A. Bužinskas pabrėžė, kad savivaldybės pareigūnai nepuls tempti visų po ranka pasitaikiusių automobilių.

REKLAMA

„Yra aiškūs prioritetai. Tai yra tie automobiliai, kurie kelia grėsmę eismo dalyvių saugumui – tiek pėsčiųjų, tiek dviračių, tiek automobilių eismui. Kita segmento dalis yra tie automobiliai, kurie užkerta kelią kitų paslaugų gavimui“, – teigė A. Bužinskas.

Kaip pavyzdį jis paminėjo šiukšlių išvežimą, pagalbos gavimą. A. Bužinskas pastebi, kad iki šiol galiojusi bauda nebūtinai atgraso pažeidėjus. Net ir paskyrus baudą tam tikrais atvejais neišvengiama dėl pažeidėjų kylančių nepatogumų. Užstatyti automobiliai ir toliau trukdo miestiečiams teikti paslaugas, užtikrinti eismo saugumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Administracijos direktoriaus pavaduotojas tikina, kad savivaldybė suvokia, jog parkavimo problema mieste yra opi. Todėl savivaldybėje yra įrenginėjamos papildomos aikštelės, plečiamos mokamų aikštelių zonos.

„Natūralu, kad miestas yra augantis ir parkavimo vietų proporcingai auga mažiau negu auga gyventojų skaičius. Tai mes suprantame, bet tai nėra priežastis, kodėl turint automobilį reikėtų jį statyti ant pėsčiųjų tako, perėjos ir panašiai. KET reikia laikytis, nes jos yra sukurtos tam, kad galėtume saugiai dalyvauti eisme“, – teigia A. Bužinskas.

REKLAMA

Vilniuje pradedami nuvilkti taisykles pažeidę automobiliai

Vilniuje nuo antradienio pradedami nuvilkti pavojingai palikti ir kelių eismo taisykles pažeidžiantys automobiliai.

Savivaldybė žada, jog nutempiamos tik eismui trukdančios ir pavojų kitiems eismo dalyviams keliančios transporto priemonės. 

Iki šiol savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius rūpindavosi tik vadinamųjų bešeimininkių automobilių, kurių techninės apžiūros galiojimas yra pasibaigęs, nuvilkimu.

REKLAMA

Savivaldybė anksčiau skelbė, kad specialus vilkikas vyks suderintu maršrutu, kur nustatoma daugiausiai pažeidimų, o per dieną planuojama nutempti apie 10 transporto priemonių.

Pažeidėjai jas galės atsiimti stovėjimo aikštelėje Eišiškių plente, už tai teks sumokėti baudą nuo 30 iki 90 eurų bei automobilio transportavimo išlaidas – 36,3 euro, dar 8,5 euro per parą kainuos automobilio saugojimas aikštelėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno bei Klaipėdos savivaldybės skelbia kol kas nuvilkinėjančios tik apleistus, techniškai netvarkingus automobilius, bet kol kas neskubės nutempti ne vietoje pastatytų – bus apsiribota baudomis ar įspėjimais jų savininkams.

Kaunas pirmuosius neprižiūrimus automobilius nutempė jau vasario pabaigoje, savininkai patraukti automobilį buvo įspėti prieš mėnesį.

Klaipėdoje ši iniciatyva pradėta praėjusią savaitę, pirminiame sąraše – 15 transporto priemonių, kurias planuojama nuvilkti į specialią aikštelę. Čia automobilis bus saugomas metus, vėliau bus pripažįstami bešeimininkiais ir utilizuojami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų