• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepilnamečiai gali įsigyti alkoholio? Daugelis iškart sakytų, kad tikrai ne, tačiau vaikai randa būdų, kaip apeiti sistemą ir įsigyti alkoholinių gėrimų. Kai kurie komentatoriai atkreipė dėmesį, jog nepilnamečiai gali alkoholio įsigyti apgaudami savitarnos kasų sistemą parduotuvėse. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su prekybos centrų tinklų atstovais paaiškėjo, jog tokia sistema iš tiesų įmanoma.

Nepilnamečiai gali įsigyti alkoholio? Daugelis iškart sakytų, kad tikrai ne, tačiau vaikai randa būdų, kaip apeiti sistemą ir įsigyti alkoholinių gėrimų. Kai kurie komentatoriai atkreipė dėmesį, jog nepilnamečiai gali alkoholio įsigyti apgaudami savitarnos kasų sistemą parduotuvėse. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su prekybos centrų tinklų atstovais paaiškėjo, jog tokia sistema iš tiesų įmanoma.

REKLAMA

Šį sukčiavimo būdą į paviršių iškėlė Simono Urbono pasidalintas vaizdo įrašas. Trečiadienį savo „Facebook“ paskyroje S. Urbonas pasidalino vaizdo įrašu, kaip eina įsitikinti, ar tikrai nepilnamečiai gali įsigyti nealkoholinio alaus ar vyno. Jis ragino gyventojus nelikti abejingais, dalintis šiuo nufilmuotu eksperimentu.

„Po prasidėjusios kovos prieš #PRIME trendo absurdiškumą, gavau kelias žinutes, kuriose buvo rašoma ir klausiama, o tai ar normalu, kad vaikas gali nusipirkti nealkoholinio ALAUS ar VYNO? Tiesą sakant po tų žinučių nusijuokiau, nes tikrai viduje žinojau, kad to padaryti jie negali.. Tad dėl šventos ramybės šiandien nuėjau iki parduotuvės to pasiklausti ir ką Jūs manot? Jie gali pirkti alų, vyną, degtinę jei ant tos bonkos ar skardinės bus parašyta 0 laipsnių. Aš negaliu patikėt!

REKLAMA
REKLAMA

Vyras atkreipė dėmesį, jog pagal dabar galiojančius įstatymus draudžiama parduoti vaikišką šampaną, tačiau nepilnamečiams toliau parduodami nealkoholinių tauriųjų gėrimų pakaitalai.

REKLAMA

Valdžia uždraudė vaikišką šampaną, kaip žalingus įpročius skatinančią priemonę, bet pirmokas gali ateiti į alkoholio skyrių ir ten ramiai tarp visų alkoholinių gėrimų ieškotis savo mėgstamų nealkoholinių pakaitalų. Neišneša smegenys, kaip mes nematome, kur tai tuos vaikus veda ir dar labiau nesuvokiama, kodėl iki šiol tai taip lengvai prieinama“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė S. Urbonas.

REKLAMA
REKLAMA

Išplatino, kaip apgauna sistemą ir nusiperka alkoholinių gėrimų

Kai kurie komentatoriai atkreipė dėmesį, jog nepilnamečiai parduotuvėse gali įsigyti ne tik nealkoholinį alų ir vyną, bet ir alkoholinius gėrimus, apgaudami savitarnos sistemą.

Pasak jų, užtenka nuskenuoti vieną skardinę nealkoholinio gėrimo (kuriems įsigyti nereikalingas dokumentų patikrinimas), o vėliau pažymėti, jog perkami dar 3 vienetai tokio patys gėrimo, nors iš tiesų, pasirinkti alkoholiniai gėrimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi savitarnos kasos tikrina tik prekių svorį ir matmenis, tokiu būdu įmanoma pro kasas prasinešti ir alkoholinius gėrimus, kurių pakuotės dydis ir svoris yra identiškas nealkoholinių gėrimų pakuotėms.

„O savitarnoje nuskenavus 1 nealkoholinį alų gali paspausti, kad perki 4 vienetus ir pasiimti dar 3 alkoholinius alaus. Ar kas tikrina ar tikrai visi 4 nealkoholiniai? Ne!!!“, – rašė viena komentatorė

REKLAMA

Pasak vienos komentatorės, toks savitarnos kasų apgavimas taip pat leidžia alkoholinius gėrimus įsigyti ir po 20 valandos, kai alkoholiu prekiauti draudžiama.

„Vedu mokymus paaugliams turintiems priklausomybių tai tikrai veikia šita schema. P. s. pati patikrinau tai net po 20 val. lengviau buvo alaus nusipirkt nei bandelę su cinamonu...“, – rašė „Facebook“ vartotoja.

Prekybos tinklai problemą pripažįsta

Dėl alkoholinių gėrimų įsigijimo savitarnos kasose tvę.lt pakomentavo prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė ir „Maxima LT“ atstovė spaudai Raminta Gecevičiūtė.  

REKLAMA

V. Budrienė teigimu, šiuo metu toks sukčiavimo būdas dar yra įmanomas.

„Dėl svorių – tokia sukčiavimo schema įmanoma, tačiau įdieginėjame tam tikras sistemas, kad net teorinės galimybės nebūtų“, – teigė I. Budrienė

„Maxima LT“ atstovė spaudai R. Gecevičiūtė pabrėžė, jog tyčinis ne tos prekės įmušimas gali pirkėjui užtraukti administracinę ar baudžiamąją atsakomybę. Pasak Maxima LT atstovės, tokių sukčiavimo atvejų padeda išvengti kasų ir apsaugos darbuotojų budrumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirkėjų veiksmai, kuomet savitarnos kasoje jie sąmoningai pasirenka įmušti kitą prekę nei iš tiesų yra perkama, pavyzdžiui nealkoholinius gėrimus vietoj alkoholinių – tai yra prilyginama sukčiavimui, kuris užtraukia administracinę arba baudžiamąją atsakomybę.

Tačiau tokius atvejus padeda suvaldyti savitarnos kasų ir apsaugos darbuotojų budrumas. Jiems padeda ir dirbtinio intelekto programos, identifikuojančios prekes savitarnos kasose, ir apie jų neatitikimus garsiniais ir vaizdiniais signalais pranešančios savitarnos kasų bei apsaugos darbuotojams“, – sakė R. Gecevičiūtė.

taip ir reikia toms savitarnoms
Jei pirko kažkas, tai dabar pirks dar daugiau! Straipsnyje paaiškinta, kaip tai padaryti!!!!
Nepatinka tos savitarnos niekada neinu prie jų kodėl turiu kitiems uždirbti pinigus jug pardavėjų darbas ir jau būna eilės didelės yra tokių žmonių kur kodą perklijuoja kita daug pigesnės prekės jei manęs neaptarnauja kasoje palieku visus produktus ir išeinu tada einu į tą parduotuvė kur nėra savitarnos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų